روی خط خبر

موضوع: بین الملل منبع: هفت صبح
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ۱۲۰۰کیلومتر با دمپایی؛ سیل مهاجران به نزدیکی آمریکا رسید – هفت صبح از وب سایت هفت صبح 7sobh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

۱۲۰۰کیلومتر با دمپایی؛ سیل مهاجران به نزدیکی آمریکا رسید – هفت صبح

هزاران مهاجر از کشورهای آمریکا مرکزی وارد مکزیک شده اند. از این تعداد برخی در این کشور تقاضای پناهندگی کرده اند و برخی دیگر عازم ایالات متحده هستند. این مهاجران در مکزیکوسیتی وضعیت مناسبی ندارند. برخی از آن ها شب را روی نیمکت های چوبی می خوابند و آنان که خوش شانس تر بوده اند، چادری برای خود دست و پا کرده اند. هزاران … ادامه

هزاران مهاجر از کشورهای آمریکا مرکزی وارد مکزیک شده اند. از این تعداد برخی در این کشور تقاضای پناهندگی کرده اند و برخی دیگر عازم ایالات متحده هستند.این مهاجران در مکزیکوسیتی وضعیت مناسبی ندارند. برخی از آن ها شب را روی نیمکت های چوبی می خوابند و آنان که خوش شانس تر بوده اند، چادری برای خود دست و پا کرده اند. هزاران مهاجر آمریکای مرکزی هفته ها است که در حال حرکت به سمت آمریکا هستند.در این گزارش به عنوان نمونه هایی از مهاجران به دو زن به نام های ماریلنا تورس و یامیلت سونیگا اهل هندوراس اشاره شده که با دمپایی حدود ۱۲۰۰ کیلومتر مسیر را طی کرده اند تا خود را به مکزیکوسیتی برسانند. آنان می خواهند مسافت طولانی دیگری را طی کنند تا خود را به شهر تیخوانا در مکزیک و نزدیک مرز آمریکا برسانند.اکثر مهاجرانی که از کشورهای آمریکای مرکزی همچون ال سالوادور، گواتمالا و هندوراس خود را به مکزیک رسانده اند، افرادی تنگدست هستند که از فساد حکومتی، درگیری های مسلحانه باندهای جنایتکار و فقر به تنگ آمده اند و هیچ شانسی برای ادامه زندگی در کشورهای خود نمی بینند.دونالد ترامپ برای جلوگیری از ورود این افراد به کشورش و تشویق دیگران به مهاجرت، “وضعیت اضطراری” اعلام کرده و گفته است که در صورت نیاز نیروهای ارتش را روانه مرزهای جنوبی خواهد کرد. آمریکا قصد دارد شمار سربازان خود در مرز با مکزیک را نیز افزایش دهد تا مانع ورود مهاجران شود.بسیاری از این مهاجران اگر راهی برای ورود به آمریکا پیدا نکنند، در مکزیک باقی خواهند ماند. یکی از این مهاجران ۱۹ ساله است و می گوید، در هندوراس هیچ آینده ای برای آنان وجود ندارد. او می گوید: در هندوراس نه کار هست، نه امنیت وجود دارد و نه امکان تحصیل.راخل، دختر ۱۹ ساله از هندوراس درباره این موضوع که خوان اولاندو هرناندز، رئیس جمهوری هندوراس قصد دارد سازمان دهندگان این موج از پناهجویان را مجازات کند، سر تکان می دهد و می گوید: خوان اورلاندو هیچ وقت علاقه نداشته بداند که چرا ما از کشور فرار می کنیم. او حالا طوری رفتار می کند که انگار ما داریم به کشور آسیب می رسانیم؛ در حالی که قضیه عکس این است. ما می توانیم با کار کردن در آمریکا و فرستادن دلار برای خانواده هایمان، کمی به اقتصاد کشورمان کمک کنیم.بر اساس برآوردها، مهاجران هندوراس در آمریکا طی سال گذشته میلادی حدود چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار پول نقد به کشورشان فرستادند تا به خانواده های تنگدست خود کمک کنند.بازدید اپلیکیشن 25 , بازدید سایت 25

مطلب با عنوان ۱۲۰۰کیلومتر با دمپایی؛ سیل مهاجران به نزدیکی آمریکا رسید – هفت صبح از وب سایت هفت صبح 7sobh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ۱۲۰۰کیلومتر با دمپایی؛ سیل مهاجران به نزدیکی آمریکا رسید – هفت صبح از وب سایت هفت صبح 7sobh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون