روی خط خبر

موضوع: بین الملل منبع: هفت صبح
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان جان خبرنگار ایرانی روزنامه گاردین در خطر است؟ – هفت صبح از وب سایت هفت صبح 7sobh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

جان خبرنگار ایرانی روزنامه گاردین در خطر است؟ – هفت صبح

از ساعاتی پیش ماجرای جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی که در کنسولگری این کشور در ترکیه کشته شد، دوباره در شبکه های اجتماعی فارسی داغ شده است. این بار پای روزنامه نگاری ایرانی به اسم سعید کمالی دهقان وسط است که برای روزنامه گاردین کار می کند. کمالی دهفان دو روز پیش در توییتی تایید کرد خاشقجی قبل … ادامه

از ساعاتی پیش ماجرای جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی که در کنسولگری این کشور در ترکیه کشته شد، دوباره در شبکه های اجتماعی فارسی داغ شده است. این بار پای روزنامه نگاری ایرانی به اسم سعید کمالی دهقان وسط است که برای روزنامه گاردین کار می کند. کمالی دهفان دو روز پیش در توییتی تایید کرد خاشقجی قبل از مرگ اطلاعاتی درباره رابطه عربستان با شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال را در اختیار گاردین گذاشته است. ماجرا به اینجا ختم نشد. از همان دقایق و ساعات شاهد رفتاری عجیب از این روزنامه نگار ایرانی بودیم.توییت های بعدی سعید کمالی دهقان سر و شکلی عجیب دارند؛ مثلا از همه خواسته با او تماس نگیرند یا مثلا چند آیه قرآن منتشر کرده است.با افزایش نگرانی ها بابت سلامتی روزنامه نگار ایرانی، سفیر ایران در لندن به موضوع واکنش نشان داد. حمید بعیدی نژاد در توییتر خود نوشت: آقای کمالی دهقان خبرنگار گاردین در اقدامی شجاعانه تایید کرد که خاشقچی قبل از مرگ خود، اطلاعات مربوط به تاسیس شبکه فارسی «ایران اینترنشنال» توسط مقامات عالی سعودی را نزد وی افشا کرده است. مقامات ذیربط از مخاطرات احتمالی برای آقای کمالی آگاه هستند و سفارت نیز با آنها در تماس است.بر اساس گزارشی که گاردین درست در روز ناپدید شدن خاشقجی – ۲ اکتبر- منتشر کرده است، منبعی آگاه – که حالا مشخص شده خبرنگار ایرانی گاردین بوده – به این روزنامه گفته دولت سعودی سالانه ۲۵۰ میلیون دلار به این تلویزیون تازه تاسیس اپوزیسیون ایران در لندن کمک مالی می کند. بر اساس آن گزارش، این تلویزیون به مدد این کمک هنگفت مالی به خبرنگاران و کارکنان خود سه برابر تعرفه مرسوم دستمزد می دهد.گفتنی است خاشقجی درست در همان روزی که گاردین درباره منابع مالی تلویزیون ایران اینترنشنال افشاگری کرده بود، پس از ورود به کنسولگری سعودی در استانبول سربه نیست شد و هنوز جسد او کشف نشده است.به دنبال این رسوایی بزرگ، دولت سعودی مجبور شد چند تن از مقامات خود را برکنار کند اما ظن قوی بسیاری از رسانه ها و ناظران بر این است که “محمد بن سلمان” ولیعهد سعودی آمر قتل خاشقجی بوده است و این کار از طریق نزدیکترین افراد به او انجام شده است.بازدید اپلیکیشن 52 , بازدید سایت 52

مطلب با عنوان جان خبرنگار ایرانی روزنامه گاردین در خطر است؟ – هفت صبح از وب سایت هفت صبح 7sobh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان جان خبرنگار ایرانی روزنامه گاردین در خطر است؟ – هفت صبح از وب سایت هفت صبح 7sobh با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون