روی خط خبر

  • سیاست
  • الف
  • واکنش ظریف به ادعای پامپئو درباره کمک سعودی‌ها به یمن

موضوع: سیاست منبع: الف
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان واکنش ظریف به ادعای پامپئو درباره کمک سعودی‌ها به یمن از وب سایت الف alef با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

واکنش ظریف به ادعای پامپئو درباره کمک سعودی‌ها به یمن

وزیر خارجه کشورمان به سخنان وزیر خارجه آمریکا که مدعی شده بود سعودی ها میلیون ها دلار برای کاستن از مخاطرات جنگ یمن هزینه می کنند، واکنش نشان داد.

به گزارش الف؛ محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان به ادعاهای «مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا درباره یمن واکنش نشان داد و در توییتی نوشت: می دانید قضیه چیست وزیر خارجه پامپئو؟ اصلاً یمنی ها خودشان مقصر قطحی ای هستند که در کشورشان اتفاق افتاده؛ آنها باید به نوچه های قصابتان-که میلیاردها دلار برای بمباران اتوبوس مدارس هزینه می کنند و "میلیون ها دلار برای کاستن از مخاطرات آن"- اجازه می دادند بدون مقاومت، نابودشان کنند.مایک پامپئو، روز پنجشنبه، در حالی که عربستان سعودی با سیل انتقادات به دلیل جنگ یمن و سابقه حقوق بشری رو به رو شده از این کشور دفاع کرد و در مصاحبه ای با «بی بی سی» مدعی شده که ایران عامل ویرانی و گرسنگی در یمن است، در حالی که عربستان سعودی میلیون ها دلار برای کاهش این مخاطرات هزینه می کند. این یک تفاوت بنیادین در ماهیت انسان دوستانه این دو کشور است.پامپئو همچنین گفته بود تحریم های آمریکا مانعی در مبادلات مالی مربوط به دارو و غذا ایجاد نمی کند. او ادعا کرده بود که حکومت ایران بایستی به گونه ای عمل کند که این کالاها را تامین کند.ظریف در یک توئیت دیگر به بخش های دیگری از مصاحبه پامپئو هم پاسخ داد و نوشت: «همانند یمن، وزیر خارجه پامپئو ایران را بابت تحریم های غیرقانونی آمریکا که باعث منع دسترسی ایرانی ها به خدمات مالی برای غذا و دارو می شود مقصر می داند. طبیعتاً ما علی رغم تلاش های آمریکا، اینها را برای مردممان تامین خواهیم کرد.»

مطلب با عنوان واکنش ظریف به ادعای پامپئو درباره کمک سعودی‌ها به یمن از وب سایت الف alef با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان واکنش ظریف به ادعای پامپئو درباره کمک سعودی‌ها به یمن از وب سایت الف alef با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون