روی خط خبر

  • بین الملل
  • الف
  • تنش در روابط روسیه و اتریش/ مسکو و وین سفرای یکدیگر را فراخواندند

موضوع: بین الملل منبع: الف
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تنش در روابط روسیه و اتریش/ مسکو و وین سفرای یکدیگر را فراخواندند از وب سایت الف alef با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تنش در روابط روسیه و اتریش/ مسکو و وین سفرای یکدیگر را فراخواندند

متهم شدن روسیه به جاسوسی از مقامات اتریش موجب بروز تنش در روابط دو کشور و اقدام متقابل مسکو و وین در فراخواندن نماینده های دیپلماتیک طرف مقابل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، درخواست «کارین کنایسل» وزیر خارجه اتریش از روسیه برای ارائه توضیحات در خصوص اتهام جاسوسی از مقامات این کشور بویژه صدراعظم اسبق اتریش، موجب بحرانی تر شدن تنش های بوجود آمده میان مسکو و وین شد.در همین رابطه روسیه و اتریش اقدام به فراخواندن نمایندگان دیپلماتیک خود از وین و مسکو کرده اند. و کنایسل نیز سفر خود به روسیه را لغو کرده است.از سوی دیگر صدر اعظم اتریش امروز جمعه اعلام کرد پرونده ای علیه یک سرهنگ بازنشسته ارتش این کشور به اتهام جاسوسی برای روسیه گشوده شده است.سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش می گوید تحقیقات نشان می دهد متهم این پرونده از دهه ۱۹۹۰ میلادی تا کنون با روسیه در ارتباط بوده و برای دستگاه های امنیتی این کشور اطلاعات می فرستاده است. کورتس گفته است در صورت اثبات این اتهام «روابط روسیه و اتحادیه اروپا قطعا بهبود نخواهد یافت.»وزارت خارجه اتریش کاردار سفارت روسیه در این کشور را احضار کرده و خواستار پاسخ مسکو درباره این اتهام شده است.این خبر در حالی منتشر می شود که پس از انتخاب سباستین کورتس به مقام نخست وزیری و با توجه به دیدارهای وی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه انتظار می رفت روابط میان مسکو و وین گرمتر شود.در سال های اخیر روابط روسیه با اعضای اتحادیه اروپا به شدت تیره شده است. بحران اوکراین، جنگ داخلی سوریه و اتهام استفاده از گاز سمی برای ترور در بریتانیا، مهم ترین چالش های روابط میان روسیه و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به شمار می روند.هلند ماه گذشته ۴ شهروند روس را به اتهام تلاش برای حمله سایبری به سازمان منع تسلیحات شیمیایی در لاهه اخراج کرد.

مطلب با عنوان تنش در روابط روسیه و اتریش/ مسکو و وین سفرای یکدیگر را فراخواندند از وب سایت الف alef با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تنش در روابط روسیه و اتریش/ مسکو و وین سفرای یکدیگر را فراخواندند از وب سایت الف alef با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون