روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: عصر ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ممنوعیت فناوری تشخیص چهره برای پلیس سانفرانسیسکو در آمریکا از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ممنوعیت فناوری تشخیص چهره برای پلیس سانفرانسیسکو در آمریکا

در بیانیه شورای شهر سانفرانسیسکو آمده است که «فن آوری تشخیص چهره بیشتر از آن که فایده داشته باشد، موجب تشدید بی عدالتی نژادی شده و حقوق و آزادی های مدنی را به خطر می اندازد.»

سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا نخستین شهر در آمریکاست که استفاده از فن آوری تشخیص چهره را برای پلیس و ادارات دولتی ممنوع می کند.روز یکشنبه ۸ تن از ۹ عضو شورای این شهر به عدم استفاده از این فن آوری رای دادند. رای گیری نهایی در این باره هفته آینده صورت می گیرد اما به نظر می رسد همین نتیجه تایید شود.با این وجود استفاده از فن آوری تشخیص چهره در فرودگاه ها یا دیگر اماکنی که مقامات ایالتی بر آنها نظارت دارند مجاز خواهد بود.در بیانیه شورای شهر سانفرانسیسکو آمده است که «فن آوری تشخیص چهره بیشتر از آن که فایده داشته باشد، حقوق و آزادی های مدنی را به خطر می اندازد.»وی می افزاید که استفاده از این فناوری موجب «تشدید بی عدالتی نژادی شده و زندگی خصوصی مردم را به خطر می اندازد.»شماری از شهروندان نگرانند که استفاده از این فناوری سبب شود تا افراد بیگناه به اشتباه مجرم شناخته شوند و دیگر آنکه زندگی خصوصی افراد در خطر قرار بگیرد. در مقابل برخی دیگر معتقدند که این فناوری می تواند در برخورد با مجرمان و تامین امنیت مفید باشد.در حال حاضر پلیس چین از این فن آوری برای شناسایی متهمان استفاده می کند.مخالفان، مقامات چین را متهم می کنند که از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی مسلمانان اویغور و مخالفان سیاسی بهره می برند.

برچسب ها:

مطلب با عنوان ممنوعیت فناوری تشخیص چهره برای پلیس سانفرانسیسکو در آمریکا از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ممنوعیت فناوری تشخیص چهره برای پلیس سانفرانسیسکو در آمریکا از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون