روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: عصر ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تصویب ممنوعیت حجاب در دبستان‌های اتریش از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تصویب ممنوعیت حجاب در دبستان‌های اتریش

جامعه مسلمانان اتریش قانون جدید را «بی شرمانه» و «تاکتیکی تفرقه افکنانه» خوانده است، با این حال اعلام کرده که این قانون تنها شمار معدودی از دختران را تحت تاثیر قرار می دهد.

نمایندگان پارلمان اتریش روز چهارشنبه ۱۵ مه قانونی را به تصویب رساندند که به موجب آن استفاده از حجاب در دبستان های این کشور ممنوع خواهد شد.به گزارش یورونیوز، این طرح توسط حزب راستگرای حاکم به پارلمان ارائه شده بود. اگرچه در متن قانون مصوب، نامی از اسلام نیامده است و تنها اعلام شده که این ممنوعیت شامل «لباس ایدئولوژیک یا مذهبی» است که با پوشاندن سر مرتبط باشد، اما نمایندگان متعلق به هر دو حزب عضو ائتلاف حاکم تصریح کرده اند که این قانون روسری اسلامی را هدف گرفته است.دولت گفته است پوشش سر گروه های مذهبی سیک ها و یهودیان از این قانون استثنا شده اند، زیرا قانون به اشیایی اشاره دارد که «تمام سر یا بخش عمده ای از آن را می پوشانند.»جامعه مسلمانان اتریش قانون جدید را «بی شرمانه» و «تاکتیکی تفرقه افکنانه» خوانده است، با این حال اعلام کرده که این قانون تنها شمار معدودی از دختران را تحت تاثیر قرار می دهد.نمایندگان مخالف این طرح در پارلمان می گویند که قصد دولت بیش از اینکه صلاح کودکان باشد، ارائه چهره ای مثبت از خود در سرخط خبرهاست.دو حزب ائتلاف راستگرای حاکم، حزب آزادی اتریش و حزب خلق اتریش، در سال ۲۰۱۷ میلادی با وعدۀ اجرایی کردن سیاست های ضدمهاجرتی به قدرت رسیدند.

مطلب با عنوان تصویب ممنوعیت حجاب در دبستان‌های اتریش از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تصویب ممنوعیت حجاب در دبستان‌های اتریش از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون