روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: عصر ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان گفتگوی پمپئو و پادشاه عمان درباره ایران از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

گفتگوی پمپئو و پادشاه عمان درباره ایران

وزیر امور خارجه آمریکا به صورت تلفنی در خصوص مسائل منطقه با سلطان عمان گفتگو کرد.به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج شنبه طی بیانیه ای اعلام کرد «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه این کشور با سلطان قابوس پادشاه عمان به صورت تلفنی در خصوص مسائل منطقه گفتگو کرده است.در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا درباره این گفتگوی تلفنی آمده است: «مایکل پامپئو و سلطان قابوس دیروز به صورت تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند. پامپئو از سلطان قابوس بابت همکاری های عمان با آمریکا و نقش مؤثر این کشور در گفتگوهای منطقه ای تشکر کرد و هر دو طرف ضمن ابراز حمایت جدی از نماینده سازمان ملل در یمن، بر ضرورت حل و فصل سیاسی بحران یمن و نیز پایبندی طرفین درگیر در این جنگ به تعهداتشان در چهارچوب توافق استکهلم تأکید کردند. پامپئو و سلطان قابوس همچنین در خصوص تحرکات (ادعایی) اخیر ایران در منطقه نیز گفتگوهایی داشتند.»وزیر امور خارجه آمریکا در اوایل سال جاری میلادی در شهر مسقط با سلطان قابوس دیدار و گفتگو کرده بود.مایک پامپئو اخیراً در سفری ناگهانی به عراق با مقامات این کشور در خصوص ایران مذاکره کرده بود. وی در تلاش است تا مقامات کشورهای منطقه را با دیدگاه های دولت ترامپ در خصوص ایران همراه کند.

برچسب ها:

مطلب با عنوان گفتگوی پمپئو و پادشاه عمان درباره ایران از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان گفتگوی پمپئو و پادشاه عمان درباره ایران از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون