روی خط خبر

  • سیاست
  • عصر ایران
  • «میز قرمز» به معنای مذاکره با آمریکا نیست/ ایران و آمریکا تنش میان خود را مدیریت کنند

موضوع: سیاست منبع: عصر ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان «میز قرمز» به معنای مذاکره با آمریکا نیست/ ایران و آمریکا تنش میان خود را مدیریت کنند از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

«میز قرمز» به معنای مذاکره با آمریکا نیست/ ایران و آمریکا تنش میان خود را مدیریت کنند

ایران و آمریکا در سال 2001 و 2003 علیه نیروهای افراطی عملیات مشترک داشتند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس خواستار مدیریت تنش میان ایران و آمریکا شد.حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت وگو با عصرایران درباره پیشنهادش درمورد ایجاد "میز قرمز" ایران و آمریکا در قطر یا عراق گفت: "اعتقاد من این است که راهبرد ایران همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند نه جنگ است نه مذاکره و موضوعی که بنده عرض کردم بر این مبناست که باید ایران و آمریکا تنش میان خود را مدیریت کنند".وی با بیان اینکه "مدیریت کردن تنش به معنای مذاکره نیست" ادامه داد: "خوشبختانه شرایطی شکل گرفته که شرایط تنش تعدیل شده است. این شرایط باید توسط دو کشور مدیریت شود".این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: "کسانی که از پیشنهاد من برداشت مذاکره کرده اند باید بیشتر دیپلماسی را مطالعه کنند چرا که منظور من را نفهمیدند. منظور من مدیریت تنش است".نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس افزود: "بازیگران مختلفی وجود دارند که هدفشان این است که آمریکا و ایران وارد چالش شوند. آنها سال هاست این نقش را بازی می کنند".وی تصریح کرد: "در سال 2001 و 2003 ماموریت های مشترکی میان ایران و آمریکا علیه نیروهای افراطی در منطقه انجام می شد و الان آن نیروهای افراطی به دنبال ایجاد جنگ میان این دو کشور هستند".رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: "زمانی که در 3 آذر 93 توافقنامه ژنو امضا شد، یکی از پادشاهان منطقه با اوباما دیدار کرد و مذاکره آمریکا با ایران انتقاد کرد و هم زمان اعلام کردند که باید با ایران وارد جنگ شد".فلاحت پیشه در پایان خاطرنشان کرد: "جنگ نه راهبرد ایران و نه راهبرد آمریکاست ولی استراتژی برخی از کشورهای ثالث است. به خاطر همین شیطنت ها، دو طرف باید مدیریت کنند که وارد جنگ نشوند".

برچسب ها:

مطلب با عنوان «میز قرمز» به معنای مذاکره با آمریکا نیست/ ایران و آمریکا تنش میان خود را مدیریت کنند از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان «میز قرمز» به معنای مذاکره با آمریکا نیست/ ایران و آمریکا تنش میان خود را مدیریت کنند از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون