روی خط خبر

  • سیاست
  • عصر ایران
  • محیط زیست ایران دارد می‌میرد؛ چگونه سالانه ۵۶ میلیارد دلار از دست می‌دهیم؟ (+فیلم)

موضوع: سیاست منبع: عصر ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان محیط زیست ایران دارد می‌میرد؛ چگونه سالانه ۵۶ میلیارد دلار از دست می‌دهیم؟ (+فیلم) از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

محیط زیست ایران دارد می‌میرد؛ چگونه سالانه ۵۶ میلیارد دلار از دست می‌دهیم؟ (+فیلم)

هر تن از آن را ۲۸ دلار قیمت گذاری کرده اند؛ یعنی ما سالانه ۵۶ میلیارد دلار، حتی بیشتر از درآمد سالانه نفت و کشاورزی و شیلات از دست می دهیم.

کیفیت پایینکد ویدیو دانلودفیلم اصلیکیفیت خوبکد ویدیو دانلودفیلم اصلیعصر ایران؛ حسن ظهوری ــ به هرجایی از ایران که چشم بیاندازید، به سادگی می توانید چهره تخریب شده محیط زیست را ببینید. برای آنکه ثابت کنیم چقدر ویرانگر عمل کرده ایم نیازی به مدرک و سند نیست. آمارهای تکان دهنده از واقعیت های بیشتری پرده برمی دارند و از آینده شومی در این سرزمین خبر می دهند. محیط زیست ایران، آخرین نفس های خودش را می کشد. کافیست نگاهی گذرا به خاک، آب، هوا و حیات وحش ایران بیاندازیم.سالانه حجم باور نکردنی خاک از دست می دهیم. هر تن خاک را به دلیل کانی های موجود در آن ۲۸ دلار قیمت گذاری کرده اند. بر اساس آمارهای واقعی از دست دادن خاک که در این گزارش ویدئویی گفته شده، ما سالانه ۵۶ میلیارد دلار، حتی بیشتر از درآمد سالانه نفت و کشاورزی و شیلات از دست می دهیم. اما این خاک چگونه در حال نابودی است؟هر مداخله تخریب گرایانه ای در طبیعت، قطع حلقه ای از زنجیره تکاملی محیط زیست ماست. قطع یک درخت فقط حذف آن از پوشش گیاهی نیست بلکه حفاظت از خاک به شکلی باورنکردنی به خطر می افتد. وقتی خاک سالم نداشته باشیم، هرزآب ها روان می شوند و پیامدی چون سیل را به همراه دارد.بر اساس آمارهای رسمی از سوی جهاد کشاورزی استان لرستان، سالانه 150 تا ۲۰۰ هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی، غیرقانونی به ارازی کشاورزی تبدیل می شوند. از طرفی سالانه دو میلیون هکتار از عرصه های طبیعی به صورت قانونی تغییر کاربری پیدا می کنند. چنین مداخله عظیمی که تقریبا در جهان بی سابقه است، اگر سیل بزرگ فروردین ۹۸ را به همراه نمی داشت، باید به اندک رمق طبیعت هم شک می کردیم. چه بخواهیم باور کنیم یا نه، سیل فروردین ۹۸ و همه ویرانی هایی که به دنبال داشت، پیامد مداخله هایی بود که پیش تر در طبیعت کرده بودیم.

مطلب با عنوان محیط زیست ایران دارد می‌میرد؛ چگونه سالانه ۵۶ میلیارد دلار از دست می‌دهیم؟ (+فیلم) از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان محیط زیست ایران دارد می‌میرد؛ چگونه سالانه ۵۶ میلیارد دلار از دست می‌دهیم؟ (+فیلم) از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون