روی خط خبر

  • سیاست
  • عصر ایران
  • نمایشگاه خودروی فرانکفورت (+عکس)/ اعتراض طرفداران محیط زیست به شاسی‌بلندها

موضوع: سیاست منبع: عصر ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان نمایشگاه خودروی فرانکفورت (+عکس)/ اعتراض طرفداران محیط زیست به شاسی‌بلندها از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

نمایشگاه خودروی فرانکفورت (+عکس)/ اعتراض طرفداران محیط زیست به شاسی‌بلندها

برخی انجمن های محیط زیست آلمان با اعلام آلودگی های ناشی از صنعت خودرو خواستار حذف خودروهای پرمصرف و آلاینده شدند.

نمایشگاه خودروی فرانکفورت به عنوان بزرگ ترین نمایشگاه خودروی آلمان و یکی از بزرگترین مجموعه های خودرویی جهان آغاز به کار کرد. به گزارش عصر ایران، در نمایشگاه خودروی فرانک فورت بسیاری از شاسی بلندها، خودران ها، مدل های مفهومی به نمایش درآمده و قرار است در روزهای آینده به در معرض دید عموم قرار گیرند. در این نمایشگاه خودروسازان مانور خود را بر روی خودروهای برقی و شاسی بلند قرار داده اند.ب ام و، بنز، آئودی و دیگر خودروسازهای آلمان در این نمایشگاه سنگ تمام گذاشته و با قدرت محصولات برقی، خودران، مفهومی و شاسی بلند خود را در خانه به رخ رقبا کشیدند. در آستانه "روز رسانه ای" نمایشگاه خودروی فرانکفورت، فعالان محیط زیست خواستار توقف تولید شاسی بلندها، کراس اوور و تمامی خودروهای شاسی بلند (sport utility vehicle) یا SUV ها شدند. برخی انجمن های محیط زیست آلمان با اعلام آلودگی های ناشی از صنعت خودرو خواستار حذف خودروهای پرمصرف و آلاینده هستند.طرفداران محیط زیست بر این باورند که کابین بلندتر ، چرخ های بزرگ تر، وزن بیشتر و طراحی خودروهای شاسی بلند نیاز به موتورهای سنگن و قدرتمندتر را شکل می دهد تا مصرف سوخت و تولید آلایندگی افزایش یابد. کابین نیز با مقاومت بیشتری در برابر هوا به افزایش مصرف سوخت کمک می کند.از دیگر سو شاسی بلندها قابلیت "آفرودی" بیشتری داشته و وارد محیط های بکر طبیعت می شوند. سایش زمین زیر چرخ این خودروها، آلودگی ناشی از سوخت، آلودگی ناشی از زندگی انسانی در نقاط بکرتر همگی از دلایلی هستند که فعالان زیست محیطی را نسبت شاسی بلندها بدبین می کنند.یورو نیوز در این باره نوشت: در حالی انجمن های محیط زیست خواستار حذف شاسی بلندها هستند، خودروسازان بزرگ جهان هدف خود را بر پایه تولید خودروهای شاسی بلند قرار داده و وعده تولید مدل های بیشتر، پیشرفته تر و لوکس تر را به مشتریان خود می دهند.در سال 2013، تنها 15 درصد از کل فروش خودرو در جهان به تولید شاسی بلندها مربوط می شد. اما اینک (سال 2019) فروش شاسی بلندها 35 درصد از کل فروش خودروها را تشکیل می دهد و پیش بینی می شود این میزان در 6 سال آینده به بیش از 40 درصد برسد.با این وجود خودروسازان به دلیل آلایندگی زیاد قدبلندها، وعده برقی کردن این خودروها را می دهند.رویترز برخی از بهترین خودروهای نمایشگاه فرانکفورت را به نمایش گذاشته است.مدل مفهومی مرسدس بنز "سیلور آرو EQ"خودروی بوش IoT شاتلمردم در کنار نمونه اولیه از نسخه پیش تولید ID.3 ایستاده اند. این خودرو نسخه الکتریکی از محصولات فولکس واگن استنسخه کابریولت آئودی R8آئودی A5 کابریولت کواتروهونگ کی S9فضای داخلی خودروی "وی S"آئودی آل: تریلمدل مفهومی اربانتیک مرسدس بنزمدل چشم انداز M نکست ب ام وابر خودروی هونگ کی S9اربانتیک مرسدس بنزنسخه لیمیتدد ابرخودروی "سیان" لامبورگینیدیفندر 90 جگوارلندروور"اولا کالنیوس" مدیر عامل مرسدس بنز AMG در حال معرفی مرسدس ESFشاسی بلند هونگ کیمدل مفهومی 4 ب ام ومینی بوس خودران مینی بوس کانتیننتالخودروی S "وی"خودروی الکتریکی و ایستگاه شارژ "اوبیترسیتی""اولیویر زیپسه" مدیرعامل جدید خودروسازی لوکس ب ام وموتور الکتریکی خودروی مینی"شو لیوپینگ" مدیر عامل گروه خودروسازی FAW چین"آی نکست" ب ام ویک آیکون آئودیب ام و M نکست ویژن

مطلب با عنوان نمایشگاه خودروی فرانکفورت (+عکس)/ اعتراض طرفداران محیط زیست به شاسی‌بلندها از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان نمایشگاه خودروی فرانکفورت (+عکس)/ اعتراض طرفداران محیط زیست به شاسی‌بلندها از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون