روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: عصر ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان زگیل پا چیست؟/ راه های درمان زگیل پا از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

زگیل پا چیست؟/ راه های درمان زگیل پا

اکثر زگیل های کف پا بی خطر بوده و بدون درمان هم پس از یک تا دوسال برطرف میشوند . چنانچه زگیل کف پا دردناک یا در حال گسترش باشد، بیمار میتواند با داروهایی که بدون نسخه به فروش می رسند یا با درمانهای خانگی، زگیل را درمان کند. براي رفع کامل زگیل به چند نوبت درمان نیاز هست و ممکن است زگیل مجدد برگردد.

زگیل های کف پا بر اثر راه رفتن با پای برهنه در مکان هایی مثل دوش های عمومی یا رختکن به اشخاص منتقل می شوند؛ در نخست امکان دارد مثل پینه بنظر برسد ولی دانه های سیاهی که مویرگ های خونی هستند درون زگیل مشاهده میشود .این زگیل ها شخص را در حین راه رفتن ازار می دهند و همراه با درد هست. پزشکان معمولاً این نوع زگیل ها را با جراحی بر می دارند یا توصیه میکنند شخص از اسید سالیسیلیک که بصورت مایع یا برچسب هست، استفاده کند ولی درمان طبیعی نیازی به جراحی و ریختن اسید روی زگیل ندارد و کاملا طبیعی و به صرفه هست.زگیل کف پا باید علاج شود چرا که آن ها مسری هستند و چنانچه یک زِگیل کف پا سالها درمان نشود، به ندرت ممکن است سرطانی شوند.علایم و نشانه های زگیل کف پا عبارتند ازیک زخم گوشتی کوچک زبر در کف پا که معمولاً زیر انگشتان، سینه پا یا پاشنه پا ایجاد می شود .پوست سفت و ضخیم در نقطه مشخصی روی پوست، اطراف محل رشد زگیل پا نقاط ریز سیاه، که معمولاً دانه های زگیل نامیده میشوند اما در حقیقت رگ های خونی بسته شده و بسیار کوچک هستند.زخمی که خطوط و شیارهای طبیعی پای شخص را تخریب نموده است .حس درد یا حساسیت در موقع راه رفتندرمان زگیل کف پااکثر زگیل های کف پا بی خطر بوده و بدون درمان هم پس از یک تا دوسال برطرف میشوند . چنانچه زگیل کف پا دردناک یا در حال گسترش باشد، بیمار میتواند با داروهایی که بدون نسخه به فروش می رسند یا با درمانهای خانگی، زگیل را درمان کند. برای رفع کامل زگیل به چند نوبت درمان نیاز هست و ممکن است زگیل مجدد برگردد.اگر شیوه های مراقبتی موثر نبود، بیمار باید با پزشک مشورت کند.درمان طبیعی زگیل کف پابرای درمان زگیل کف پا، پوست موز را از موز جدا کنید و قسمت داخلی آن که سفید هست را روی زگیل بگذارید ، پا را بانداژ کنید و یک جوراب پایتان کنید. این پانسمان را هرروز تا زمانیکه زگیل از بین برود باید عوض کنید؛ بعد از چند روز اثری از زگیل نخواهد بود.برای کاهش ابتلا به زگیل ها پا به این توصیه ها توجه کنید:- با پای برهنه راه نروید.- هرروز یک جفت جوراب تمیز بپوشید و کفش هایتان یک روز در میان عوض کنید.- پاهایتان را بطور مرتب بشویید و آنها را کاملا خشک کنید.- پای بچه ها را بطور مرتب بررسی کنید.- چنانچه فرد دیگر دچار زگیل است، از تماس مستقیم با پوستش پرهیز کنید.- اگر دچار زگیل یا برامدگی یا تغییرات پوستی دیگری شدید، به دکترتان اطلاع دهید.منبع: بیتوته

مطلب با عنوان زگیل پا چیست؟/ راه های درمان زگیل پا از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان زگیل پا چیست؟/ راه های درمان زگیل پا از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون