روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: عصر ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان گورستان کوله‌پشتی‌ها، نماد کودکان قربانی جنگ (عکس) از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

گورستان کوله‌پشتی‌ها، نماد کودکان قربانی جنگ (عکس)

یونیسف، صندوق کودکان ملل متحد، در شهر نیویورک چیدمانی از کوله پشتی های کودکان در مقر سازمان ملل متحد به نمایش گذاشته است.به گزارش بی بی سی، یونیسف توضیح داده است که کوله پشتی ها نماد دوران کودکی هستند و هدف از این چیدمان نشان دادن شمار بالای کودکانی است که در سال ۲۰۱۸ در جنگ کشته شده اند. بیشتر این کودکان در افغانستان، جمهوری آفریقای مرکزی، سومالی، سودان جنوبی، سوریه و یمن کشته شده اند.در این چیدمان ۳۷۵۸ کوله پشتی مانند سنگ های قبر در گورستان ردیف شده اند که هر کدام نمایانگر زندگی از دست رفته کودکی است.این هفته کودکان در بسیاری از کشور های دنیا به مدرسه بازمی گردند و یونیسف از این فرصت استفاده کرده است برای یادآوری اینکه جای هزاران کودک برای همیشه در کلاس های درس خالی خواهد ماند.دو هفته دیگر رهبران کشور های جهان برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل جمع می شوند و سی امین سال پیمان نامه حقوق کودک را جشن می گیرند. یونیسف درباره این چیدمان می گوید هدف این است که به رهبران جهان گوشزد کنیم که کودکان در جنگ بیشترین هزینه را می پردازند و نیاز به حمایت گسترده تری دارند و بر اساس گزارش سالانه ۲۰۱۹ کودکان و جنگ دبیرکل سازمان ملل، بیش از ۱۲ هزار کودک در مناطق درگیر کشته و زخمی شده اند.این آمار تنها مربوط به موارد ثبت شده است و آمار درست از این میزان بیشتر است. با این حال این رقم بالاترین آماریست که سازمان ملل گزارش کرده است از زمانی که شروع به ثبت شمار تلفات کودکان کرده است.

مطلب با عنوان گورستان کوله‌پشتی‌ها، نماد کودکان قربانی جنگ (عکس) از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان گورستان کوله‌پشتی‌ها، نماد کودکان قربانی جنگ (عکس) از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون