روی خط خبر

  • سیاست
  • عصر ایران
  • جان باختن ۴ نفر بر اثر زلزله آذربایجان شرقی تاکنون/شروع اسکان اضطراری

موضوع: سیاست منبع: عصر ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان جان باختن ۴ نفر بر اثر زلزله آذربایجان شرقی تاکنون/شروع اسکان اضطراری از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

جان باختن ۴ نفر بر اثر زلزله آذربایجان شرقی تاکنون/شروع اسکان اضطراری

دراین زمین لرزه، ۶ شهر و ۱۴۵ روستا تحت تاثیر بوده اند. زلزله ۵.۹ ریشتری تاکنون ۴۰ پس لرزه داشته که بزرگترین آن ۴.۸ ریشتر بوده است. غیر از ورنکش، آسیب دیدگی ها در بقیه مناطق ترک خوردگی سقف و دیوارها بوده است. از ۶۵ روستای ارزیابی شده ۷ روستا بیشترین خسارت را داشته اند. بیشترین تخریب در ورنکش با ۳۰ واحد تخریبی گزارش شده است. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از فوت 4 نفر و تخریب ۳۰ خانه در روستای ورنکش بخش ترکمانچای میانه خبر داد.به گزارش عصر ایران، محمدباقر هنربر در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: تا این لحظه ۴ نفر فوتی و تخریب ۱۰۰درصدی ۳۰ خانه در روستای ورنکش میانه گزارش شده است.وی افزود: تخریب تعدادی خانه نیز در بخش کندوان میانه و همچنین ترک خوردگی تعدادی دیوار و ریزش دیوار در کل شهرستان میانه گزارش شده است.وی با بیان این که دو مورد آتش سوزی لوله گاز در روستای ورنکش و ورزقان بخش ترکمنچای گزارش شده بود که مهار شده است، افزود: ریزش کوه نیز گزارش شده بود که مسیر راه ها مسدود نشده اما اکیپ های راهداری جهت رفع خطر به منطقه اعزام شده اند تا موارد را مرتفع کنند.هنربر با تاکید بر این که عمدتا مرکز آسیب در روستای ورنکش میانه است، گفت: توصیه داریم که مردم خونسردی و آرامش خود را حفظ کرده و جاده و مسیرهای دستگاه های امدادی و خدماتی را مسدود نکنند.وی در خاتمه تاکید کرد: افرادی که قصد کمک رسانی به مناطق زلزله زده را دارند صرفا از طریق هلال احمر اقدام کرده و بدون هماهنگی با فرمانداری میانه و مدیریت بحران استان اقدامی نکنند.گزارش مقدماتی این زمین لرزه به شرح ذیل است:بزرگی: ۵.۹محل وقوع: استان آذربایجان شرقی - حوالی ترکتاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ ۰۲:۱۷:۰۳طول جغرافیایی: ۴۷.۶۴عرض جغرافیایی: ۳۷.۷۶عمق زمین لرزه: ۲ کیلومترنزدیک ترین شهرها:۱۹ کیلومتری ترک (آذربایجان شرقی)۲۲ کیلومتری سراب (آذربایجان شرقی)۲۹ کیلومتری ترکمنچای (آذربایجان شرقی)نزدیکترین مراکز استان:۷۹ کیلومتری اردبیل۱۲۳ کیلومتری تبریزتکمیلیآخرین آمار امدادرسانی به روایت رئیس سازمان امداد و نجاتارزیابی ۶۵ روستای زلزله زده در میانه/ شروع اسکان اضطراری در ورنکشرئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام کرد: از بامداد امروز ۳۰ تیم عملیاتی در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی مشغول امداد رسانی به هم وطنان هستند.مرتضی سلیمی در این باره به ایسنا گفت: در پی زلزله ۵.۹ ریشتری در بامداد امروز در آذربایجان شرقی، ۳۰ تیم عملیاتی در منطقه مشغول امدادرسانی هستند. دو بالگرد در منطقه آماده به کار هستند تا ارزیابی بیشتری را داشته باشند.وی با بیان اینکه تاکنون ۶۵ روستا ارزیابی شده است، ادامه داد: ۷ روستا بیشترین خسارت را داشته اند. مطابق ارزیابی ها بیشترین تخریب در ورنکش با ۳۰ واحد تخریبی گزارش شده است. رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: اسکان اضطراری در ورنکش شروع شده است؛ همچنین تغذیه اضطراری همزمان با اسکان اضطراری شروع می شود. اقلام زیستی شامل چادر، پتو، چراغ والور با توجه به سرمای منطقه، سبدهای غذایی ۷۲ ساعته به منطقه اعزام شده و با آغاز اسکان اضطراری، بقیه مواد غذایی میان آسیب دیدگان توزیع می شود. وی افزود: دراین زمین لرزه، ۶ شهر و ۱۴۵ روستا تحت تاثیر بوده اند. زلزله ۵.۹ ریشتری تاکنون ۴۰ پس لرزه داشته که بزرگترین آن ۴.۸ ریشتر بوده است. غیر از ورنکش، آسیب دیدگی ها در بقیه مناطق ترک خوردگی سقف و دیوارها بوده است.

مطلب با عنوان جان باختن ۴ نفر بر اثر زلزله آذربایجان شرقی تاکنون/شروع اسکان اضطراری از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان جان باختن ۴ نفر بر اثر زلزله آذربایجان شرقی تاکنون/شروع اسکان اضطراری از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون