روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: عصر ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان درآمد نیم میلیارد دلاری ترکیه از صادرات سریال تلویزیونی از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

درآمد نیم میلیارد دلاری ترکیه از صادرات سریال تلویزیونی

میزان درآمد ارزی ترکیه حاصل از صادرات سریال و مجموعه تلویزیونی در سال گذشته به 500 میلیون دلار رسید.به گزارش آناتولی؛ درآمد ارزی ترکیه حاصل از صادرات سریال و مجموعه تلویزیونی که دارای علاقه مندان بسیاری در سراسر جهان است و سبب معرفی کشور و خدمات و محصولات ترک می شوند سال گذشته افزایش یافت و به 500 میلیون دلار رسید.بنا به اعلام وزارت تجارت ترکیه، سریال های ترکی در 146 کشور منطقه خاورمیانه، بالکان، آفریقا، آسیای میانه، خاور دور و آمریکای جنوبی پخش و توسط 700 میلیون نفر تماشا می شوند.میزان درآمد ترکیه از صادرات سریال ها در سال 2013 حدود 150 میلیون دلار، سال 2017 حدود 350 میلیون دلار و در سال 2018 به 500 میلیون دلار رسیده است.صادرات کالاهای ترکیه به ونزوئلا، برزیل، پرو، پاراگوئه، جمهوری دومینیکن، آرژانتین، اروگوئه و شیلی و حوزه کارائیب که بیشتر این سریال ها را پخش می کنند، افزایش چشمگیری داشته است.محبوبیت این سریال ها در آمریکای جنوبی بیشتر و باعث افزایش 46 درصدی حضور گردشگران این قاره در ترکیه شده است. مجمموعه "قرن باشکوه" به 86 کشور، از جمله برای نخستین بار به ژاپن صادر شده است.

برچسب ها:

مطلب با عنوان درآمد نیم میلیارد دلاری ترکیه از صادرات سریال تلویزیونی از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان درآمد نیم میلیارد دلاری ترکیه از صادرات سریال تلویزیونی از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون