روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: عصر ایران
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اگر دخالت‌ها تکرار شود، به حضورتان در عراق پایان خواهیم داد از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اگر دخالت‌ها تکرار شود، به حضورتان در عراق پایان خواهیم داد

سید مقتدا صدر رهبر جریان صدر که در واکنش به بیانیه اخیر کاخ سفید خواستار انتخابات زودهنگام در عراق شده است، ضمن هشدار به واشنگتن تاکید کرد اگر این دخالت ها تکرار شود، به حضور آنان در عراق پایان خواهیم داد.به گزارش ایرنا؛ صدر دوشنبه شب در بیانیه ای تاکید کرد: به آمریکا اجازه موج سواری بر اعتراضات مردمی در عراق و تبدیل عراق به سوریه ای دیگر از طریق دخالت در امور داخلی کشورمان را نمی دهیم. صدر افزود: کشور عراق از آن ملت عراق است و خودشان درباره سرنوشتشان تصمیم می گیرند و این اشغالگری آمریکایی بود که باعث مسلح کردن افراد فاسد بر گرده ملت عراق شد. رهبر جریان صدر خطاب به دولت آمریکا تصریح کرد: دخالت در امور داخلی ما کافی است، عراق بزرگانی دارد که از او پشتیبانی می کنند و نیازی به دخالت های شما و دیگران ندارد.وی گفت: ما پیش تر درخواست برگزاری انتخابات زودهنگام را داده ایم اما اگر چنین انتخاباتی زیر نظر آمریکایی ها بخواهد انجام شود در برابر آن سکوت نخواهیم کرد. صدر خطاب به آمریکا گفت: اگر یک بار دیگر دخالت کنی، پایان حضورت در عراق رقم خواهد خورد و من برای این کار شخصا خواستار تظاهرات میلیونی خشم خواهم شد. وی افزود: کشور من (عراق) آزاده و سرافرازست و به کشورهای استکباری و کمک دیگران نیاز ندارد.

برچسب ها:

مطلب با عنوان اگر دخالت‌ها تکرار شود، به حضورتان در عراق پایان خواهیم داد از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اگر دخالت‌ها تکرار شود، به حضورتان در عراق پایان خواهیم داد از وب سایت عصر ایران asriran با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون