روی خط خبر

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: بازارنیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان لایکی که هجوم تبلیغات را به سمت شما روانه می کند! از وب سایت بازارنیوز bazarnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

لایکی که هجوم تبلیغات را به سمت شما روانه می کند!

شرکت های تبلیغاتی آنلاین روزانه میلیون ها نفر را در فضای مجازی صرفاً براساس یک «لایک» در فیسبوک هدف بمباران تبلیغاتی خود قرار می دهند.

شرکت های تبلیغاتی آنلاین روزانه میلیون ها نفر را در فضای مجازی صرفاً براساس یک «لایک» در فیسبوک هدف بمباران تبلیغاتی خود قرار می دهند.بازار نیوز - روزنامه گاردین در گزارشی به این مسئله پرداخت که چگونه شرکت‎های تبلیغاتی آنلاین در فضای مجازی از بررسی کوچکترین فعالیت‎های کاربران شبکه های اجتماعی، روحیات آنها را شناسایی و بر اساس این ویژگی‎های خاص تبلیغات موردنظر را برای آنها ارسال می کنند. گاردین در گزارشی نوشت: شرکت های تبلیغاتی آنلاین روزانه میلیون ها نفر را در فضای مجازی صرفاً براساس یک «لایک» در فیسبوک هدف بمباران تبلیغاتی خود قرار می دهند.بنا به این گزارش این نوع شرکت های تبلیغاتی که بیشتر ساخته پژوهشگران آمریکایی و انگلیسی هستند بر اساس «لایک» ی که کاربران اجتماعی بر پای نوشته ها یا صفحه های مختلف می گذارند، ویژگی های روانشناختی آن ها را کشف و براساس آن ویژگی‎ها، تبلیغات متناسب را برای آن ها می فرستند.به نوشته گاردین، پس از این که پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که لایک ها (پسندیدن) یک شخص در فیسبوک بیانگر ویژگی های متفاوت روانی انسان هاست، درستی نتایج خود را با ارسال تبلیغاتی به ۳.۵ میلیون زن بین سن های ۱۸ تا ۴۰ سال در انگلیس، براساس دریافت ویژگی های روانی شان از طریق لایک های آن ها در فیسبوک اثبات کردند. «سَندرا ماتز» پژوهشگر علوم محاسبات اجتماعی در «دانشکده تجارت کلمبیا» در شهر نیویورک در این باره تصریح می کند: ما با استفاده از بررسی یک لایک فرد در شبکه اجتماعی فیسبوک، پی خواهیم برد که آیا آن فرد، شخصی درون گراست یا برون گرا و این کمترین مقدار اطلاعاتی است که ما برای دست یابی به ویژگی های افراد، استفاده می کنیم. این پژوهشگر شرکت های تبلیغاتی می افزاید: شرکت های تبلیغاتی همچنین تأثیرات نتایج یافته های روانشناسی خود را با رصد میزان کلیک کردن افراد بر روز تبلیغات ارسالی برای آن ها و همچنین میزان خرید محصولات پی گیری می کنند.این نوع دست یابی به روحیات و ویژگی های روانی افراد تنها از طریق ردگیری لایک های آن ها در شبکه فیسبوک نگرانی های زیادی را در بین پژوهشگران دانشگاهی ایجاد کرده است. به نوشته گاردین، «گیلیان بولسوور» که در زمینه دستکاری آنلاین عقاید سیاسی در «مؤسسه اینترنتی آکسفورد» پژوهش می کند، در خصوص اینکه نتایج این پژوهش های روانشناسی آنلاین در دسترسی چه کسانی قرار می گیرد و چه کسانی از آن استفاده خواهند کرد، ابراز نگرانی کرده است.وی می افزاید: اگر مردم نسبت به این گونه فناوری ها احساس نگرانی کنند، گزینه های خیلی کمی در اختیار دارند تا سطح اطلاعاتی که از آن ها در شبکه های اجتماعی دریافت می شود، کاهش دهند.

مطلب با عنوان لایکی که هجوم تبلیغات را به سمت شما روانه می کند! از وب سایت بازارنیوز bazarnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان لایکی که هجوم تبلیغات را به سمت شما روانه می کند! از وب سایت بازارنیوز bazarnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون