روی خط خبر

موضوع: اقتصاد منبع: فانوس نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان لزوم نگاه ویژه به فاضلاب در بازآفرینی شهری از وب سایت فانوس نیوز fanousnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

لزوم نگاه ویژه به فاضلاب در بازآفرینی شهری

وزیر راه و شهرسازی بر تبدیل فاضلاب به یک ثروت در بازآفرینی شهری تاکید کرد.

به گزارش فانوس، عباس آخوندی در حاشیه افتتاح 16 پروژه بازآفرینی شهری در مشهد، اظهار کرد: قطعا یکی از سیاست های بازآفرینی شهرهای ما توجه به سیستم فاضلاب شهری است. اکثر شهرهای ما در کنار رودخانه ها بوده و آن ها یکی از نقاط جذاب شهر بودند که به آنها زندگی می داده اند. این رودخانه ها حالا اغلب به مسیر عبور زباله ها تبدیل شده و برعکس اینکه سرمنشاء زندگی باشند به مراکز آلودگی تبدیل شده اند.وی افزود: به همین خاطر در شورایعالی شهرسازی و معماری این بحث را مطرح کردیم که چطور رودخانه ها را به ثروت شهرها تبدیل کنیم. در مشهد کشف رود، در جیرفت هلیل رود، در میاندوآب زرینه رود و سیمینه رود را داریم که همه این رودخانه بسیار زیبا بودند اما حالا آلوده شده اند.وقتی شما بخواهید رودخانه را به شهر برگردانید و به ثروت تبدیل کنید اولین بحث این است که چطور بخش فاضلاب را سازماندهی کنیم. کاری که شهرداری مشهد به کمک سازمان آب و فاضلاب در احداث این تصفیه خانه انجام داد، کار بسیار ارزشمندی است.آخوندی با تاکید دوباره به استفاده از فاضلاب برای تبدیل شدن به یک ثروت اصلی برای مردم شهرها، بیان کرد: فاضلاب در بسیاری از کشورها به یک ثروت تبدیل شده که به عنوان ثروتی برای مردم آن شهر استفاده می شود. اقدامی که در این تصفیه خانه با همراهی بخش خصوصی صورت گرفت این فاضلاب را که تبدیل به مرکز هزاران آلودگی و گرفتاری شده بود را به یک ثروت تبدیل کرده است.وی ادامه داد: آبی که از این سیستم فاضلاب بازیافت می شود به شهر برگشته و با آبادی شهرها، منابع طبیعی را تامین می کند. کار بسیار ارزشمندی صورت گرفته و قطعا با طرح جامع شهری این موضوع باید با یکدیگر دیده شوند. معمولا پیرامون این رودخانه ها اسکان غیر رسمی داریم که دارای محیط بسیار نازل زندگی هستند و به همین خاطر در بازآفرینی شهری یکی از محورهای اصلی که باید دستور قرار بگیرد، رودخانه های شهری است.وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در همه شهرها و در بحث بازآفرینی شهری کار جالبی را که در شهر مشهد توسط شهرداری شاهد هستیم را دنبال خواهیم کرد.دیروز وزیر راه و شهرسازی با سفر به خراسان رضوی 16 پروژه با اعتبار 261 میلیارد ریال را د رحوزه بازآفرینی شهری افتتاح کرد. عصر دیروز پایگاه اطلاع رسانی دولت در پیامکی اعتبار این پروژه ها را 261 میلیون ریال (26 میلیون و 100 هزار تومان) اعلام کرده بود. پیامکی که حدود یک ساعت پیش و پس از حدود 17 ساعت آنرا با ارسال پیامکی دیگر اصلاح کرد.

مطلب با عنوان لزوم نگاه ویژه به فاضلاب در بازآفرینی شهری از وب سایت فانوس نیوز fanousnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان لزوم نگاه ویژه به فاضلاب در بازآفرینی شهری از وب سایت فانوس نیوز fanousnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون