روی خط خبر

موضوع: فرهنگ و هنر منبع: فانوس نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان هیئت داوران جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند از وب سایت فانوس نیوز fanousnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

هیئت داوران جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

هیئت داوران بخش مسابقه سینمای ایران در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.

به گزارش فانوس، واروژ کریم مسیحی، آیدا پناهنده، محمد آفریده، بهتاش صناعی ها، رامتین شهبازی، کاوه قهرمان و لقمان خالدی به عنوان هیئت داوران بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره اعلام شدند. واروژ کریم مسیحی، کارگردان، فیلنامه نویس و تدوین گر سینما است که کارگردانی فیلم هایی مانند «فاخته»، «سمک عیار»، «پرده آخر» و «تردید» در کارنامه کاری او دیده می شود. کریم مسیحی در بسیاری از فیلم های بهرام بیضایی دستیار کارگردان بوده است.آیدا پناهنده، نویسنده و کارگردان است که ساخت فیلم های کوتاه «قوطی حلبی»، «بازار»، «رمولوس»، «انتگرال» و مستندهای «اتاق امن»، «خانه قمر خانم» و فیلم های بلندی چون «ناهید» و «اسرافیل» را در کارنامه کاری خود دارد.محمد آفریده، فیلمسازی خود را از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سینمای آزاد آغاز کرد. وی کارگردانی سریال های تلویزیونی «مهمانی خدا»، فیلم های کوتاه «پیقام»، «بچه های انقلاب»، «قهرمان کیه» و فیلم تلویزیونی «بادیه های شیر» را در کارنامه کاری خود دارد.بهتاش صناعی ها، نویسنده و کارگردان است که آثاری چون «احتمال باران اسیدی» و «دیپلماسی شکست ناپذیر آقای نادری» را در کارنامه کاری خود دارد.رامتین شهبازی، پژوهشگر میان رشته ای سینما و تئاتر است که مقالات متعددی از در این زمینه ارائه کرده است. او همچنین تالیف کتاب های «جستاری در جامعه شناسی فیلم»، و مشارکت در تولید جمعی چندین عنوان کتاب را در کارنامه کاری خود دارد.کاوه قهرمان، کارگردان، فیلمنامه نویس، تصویربردار، تدوین گر و صداگذار است که تاکنون ساخت بیش از 28 اثر کوتاه داستانی مستند، و تجربی را در کارنامه خود دارد.لقمان خالدی، مستندساز و تدوینگر است که از جمله مستندهای او می توان به «و من مسافرم»، «مشترک مورد نظر»، «کمی بالاتر»، «نساء» و «فصل هرس» اشاره کرد.بر اساس این گزارش، مسابقه سینمای ایران شامل دو بخش مسابقه و ویژه است که در این دوره، 108 اثر از فیلمسازان ایرانی در آن به نمایش گذاشته می شود.

مطلب با عنوان هیئت داوران جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند از وب سایت فانوس نیوز fanousnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان هیئت داوران جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند از وب سایت فانوس نیوز fanousnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون