روی خط خبر

موضوع: فرهنگ و هنر منبع: فارس نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان امیری فیروزکوهی، سلامت وجودی‌اش را پیش و پس از انقلاب حفظ کرد از وب سایت فارس نیوز farsnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

امیری فیروزکوهی، سلامت وجودی‌اش را پیش و پس از انقلاب حفظ کرد

محمدرضا سنگری گفت: استاد امیری فیروزکوهی را می توان به عنوان شاعر «مخضرم» نام برد،شاعری که توانسته دو دوره سلامت وجودی خود را حفظ کند و در جهت ارزش ها و آرمان هایی که آنها را زیسته حرکت کند.

محمدرضا سنگری، شاعر، محقق و از پژوهشگران حوزه ادبیات در گفت وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره استاد امیری فیروزکوهی اظهار داشت: استاد امیری فیروزکوهی را می توان به عنوان شاعر دو دوره نام برد، «مخضرم» یعنی شاعران دو دوره ای که هم قبل از اسلام و در عصر اسلام بوده اند، از این رو شاعری که بتواند دو دوره سلامت وجودی خود را حفظ کند و در جهت ارزش ها و آرمان هایی که آنها را زیسته حرکت کند، کسی جز مرحوم امیری فیروز کوهی نیست. سنگری در بخش دیگری خاطرنشان کرد: از مرحوم امیری می توان به عنوان شاعر معیار نام برد. آنگونه که چندبار در نشست هایی که در محضر رهبر انقلاب بودیم، ایشان بارها از مرحوم امیری فیروزکوهی سخن گفته اند که ایشان در عین اینکه شاعر و محقق بود و آشنا به گستره ادبیات ما بود؛ به خصوص شناخت عمیقی که از شاعران منظومه سرای زبان فارسی داشت. سروده های بلند ایشان سرشار از مضامین، مفاهیم و تصویرهای بدیع و زیباست که او را نسبت به شاعران هم عصر خود شاخص می کند.انتهای پیام/

مطلب با عنوان امیری فیروزکوهی، سلامت وجودی‌اش را پیش و پس از انقلاب حفظ کرد از وب سایت فارس نیوز farsnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان امیری فیروزکوهی، سلامت وجودی‌اش را پیش و پس از انقلاب حفظ کرد از وب سایت فارس نیوز farsnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون