روی خط خبر

موضوع: اقتصاد منبع: ایران اکونومیست
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان «اخزا ۷۰۳» به تابلو اوراق با درآمد ثابت فرابورس آمد از وب سایت ایران اکونومیست iraneconomist با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

«اخزا ۷۰۳» به تابلو اوراق با درآمد ثابت فرابورس آمد

در معاملات امروز «اخزا۷۰۳» به تابلو اوراق با درآمد ثابت فرابورس آمد.ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛ آخرین روز کاری فرابورس در هفته جاری با معاملاتی به ارزش ۵ هزار و ۶۳ میلیارد ریال در نتیجه دادوستد یک میلیارد و ۲۳۷ میلیون ورقه در مجموع بازارهای فرابورس به اتمام رسید که همزمان با این معاملات، شاخص کل نیز ۷ واحد عقب نشینی کرد و در پله ۲ هزار و ۲۰ واحدی قرار گرفت. بر اساس این گزارش، سهامداران فرابورسی روز جاری ۵۹۴ میلیون سهم را به ارزش ۲ هزار و ۱۲۷ میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم دادوستد کردند. روز جاری نماد سهامی ذوب آهن که پُربیننده ترین نماد هم شناخته شد با نقل و انتقال ۱۸۵ میلیون سهم به ارزش ۵۰۸ میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در میان سایر نمادهای مورد معامله در تمامی بازارهای فرابورس در اختیار گرفت. تحرک نمادها همچنین «ذوب» همچنین نخستین نمادی بود که بیشترین تاثیر منفی را بر افت آیفکس تا سطح حداکثر ۸.۵ واحد به جا گذاشت و موجب شد با آنکه این نماگر تحت تاثیر مثبت از جانب نمادهای «دماوند»، «مارون»، «شراز»، «بمپنا» و «سمگا» تا سطح ۲.۵ واحد قرار داشت، اما در پایان بازار افت ۰.۳۵ درصدی را تجربه کند. در جریان معاملات امروز فرابورس همچنین سهامداران بازار پایه ۶۰۹ میلیون سهم را به ارزش یک هزار و ۱۷۸ میلیارد ریال میان خود دست به دست کردند که در میان سه تابلو این بازار نماد گروه اقتصادی کرمان خودرو با تغییر مالکیت بیش از ۷۶ میلیون سهم به ارزش افزون بر ۱۴۴ میلیارد ریال صدرنشین شد. این گزارش می افزاید: در این میان از جمله توقف و بازگشایی نمادهای امروز بازار سهام باید به توقف نمادهای «غپونه»، «شرانل» و «کفرآور» و همچنین بازگشایی نمادهای «سفاسی»، «وجامی»، «دحاوی»، «فسلیر» و «کباده» اشاره کرد. بازار ابزارهای نوین مالی در بازار ابزارهای نوین مالی هم امروز شاهد جابه جایی ۳۴ میلیون ورقه به ارزش یک هزار و ۶۵۸ میلیارد ریال بودیم. در تابلو اوراق تسهیلات مسکن این بازار اوراق تسه و تملی اغلب با افت قیمت روبه رو و در دامنه قیمتی ۴۸۲ هزار تا ۶۳۳ هزار ریال دادوستد شدند. در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز شاهد دست به دست شدن بیش از یک میلون ورقه بهدی به ارزش یک هزار و ۳۴۵ میلیارد ریال بودیم که اوراق اجاره دولتی آموزش و پروش در نماد «اجاد۲۵» بالاترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفت. امروز در این بازار اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا۷۰۳» برای نخستین بار به عموم عرضه و هر ورقه آن ۶۳۴ هزار و ۹۹۹ ریال کشف قیمت شد. این اوراق به تاریخ ۲۱ مهرماه سال ۱۳۹۹ سررسید خواهد شد.

مطلب با عنوان «اخزا ۷۰۳» به تابلو اوراق با درآمد ثابت فرابورس آمد از وب سایت ایران اکونومیست iraneconomist با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان «اخزا ۷۰۳» به تابلو اوراق با درآمد ثابت فرابورس آمد از وب سایت ایران اکونومیست iraneconomist با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون