روی خط خبر

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تدوین قوانین برای ورود بخش خصوصی به حوزه فضایی از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تدوین قوانین برای ورود بخش خصوصی به حوزه فضایی

معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران با اشاره به عدم شکل گیری اپراتور فضایی در کشور، اظهار کرد:قوانین این بخش را تدوین کرده ایم تا اپراتور خصوصی به این حوزه ورود کرده و ماهواره داری کند.

معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران با اشاره به عدم شکل گیری اپراتور فضایی در کشور، اظهار کرد:قوانین این بخش را تدوین کرده ایم تا اپراتور خصوصی به این حوزه ورود کرده و ماهواره داری کند. به گزارش ایسنا، صادقی، معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی در رویداد "آشنایی با کسب و کارهای فضایی" که در اصهان برگزار شد، عنوان کرد: ایران از گذشته دراکتشافات فضایی پیشرفت خوبی داشته است و دانشمندان خوبی هم در این زمینه معرفی کرده است.وی افزود: ۴۰۰ میلیارد دلار حجم بازار فناوری فضا در دنیاست که ۷۵ درصدان در دست بخش خصوصی است.مدیر مرکز نجوم ادیب اصفهان هم در این مراسم گفت: امسال بحث فعالیت دانش بنیان بسیار در کشور رونق گرفته که یکی از زمینه های مستعد حوزه فضاست.مهدی اسحاقی، اظهار کرد: در هفته جهانی فضا قرار داریم این هفته در دهه اول اکتبر برگزار می شود و هدف آن آشنا کردن عموم مردم با حوزه فضا و کاربرد آن در زندگی است.وی ادامه داد: مجموعه های مختلفی که در حوزه فضا فعالیت دارند رویدادهای متفاوت با محوریت شعاری که تعیین می شود برگزار می کنند.وی افزود: شعار امسال " فضا جهان را متحد می کند" است که می توان از ظرفیت فضا با همکاری بین المللی بهره برداری کرد. این هفته از دهه ۸۰ در ایران در انجمن های نجوم تحت فعالیت های مختلف برگزار می شود.اسحاقی افزود: امسا ل بحث فعالیت دانش بنیان در کشور رونق گرفته که یکی از زمینه های مستعد حوزه فضا است.وی ادامه داد: ما این رویداد را در اصفهان برگزار کردیم تا دانشجویان با تخصص های مختلف آشنا شوند.انتهای پیام

مطلب با عنوان تدوین قوانین برای ورود بخش خصوصی به حوزه فضایی از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تدوین قوانین برای ورود بخش خصوصی به حوزه فضایی از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون