روی خط خبر

  • سیاست
  • ایسنا
  • فلاحت‌پیشه: اجرای CFT روزنه‌هایی در حوزه اقتصادی ایجاد می‌کند

موضوع: سیاست منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان فلاحت‌پیشه: اجرای CFT روزنه‌هایی در حوزه اقتصادی ایجاد می‌کند از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

فلاحت‌پیشه: اجرای CFT روزنه‌هایی در حوزه اقتصادی ایجاد می‌کند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که بعد از اجرای لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم CFT می توان از یکسری روزنه های ایجاد شده در حوزه اقتصادی استفاده لازم را برد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که بعد از اجرای لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم CFT می توان از یکسری روزنه های ایجاد شده در حوزه اقتصادی استفاده لازم را برد.حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با ایسنا با تاکید بر این که نمی توان اقتصاد را با عوام فریبی دنبال کرد، گفت: اقتصاد را می توان همچون ترافیک تعبیر کرد که مقوله های خاص خود را دارد. ممکن است بیمار در ترافیک گرفتار شود ولی کسی نمی تواند به راحتی آن ترافیک را بر هم زده تا بیمار به بیمارستان برسد. اقتصاد هم همین شرایط را دارد و باید برای آن راهکار مناسب اندیشید.وی افزود: در این بین تصویب CFT یکسری روزنه ها به وجود می آورد که دشمنان می خواستند آن را ببندند، مجلس این لایحه را تصویب کرد تا بتوان از این روزنه ها استفاده کنیم چون تجربه به ما نشان داد کارکردن با نهادهای بین المللی همچون شورای امنیت، آژانس و لاهه فایده داشته و نتیجه مثبت گرفتیم. معتقدیم این لایحه هم زمینه را برای دیپلمات ها فراهم می کند تا با آن دسته از کشورهایی که نمی خواهند در درون چارچوب تحریم های آمریکا کار کنند، فعالیت شان را با ما پیش ببرند.فلاحت پیشه تاکید کرد: از طرف دیگر این کنوانسیون برای مقابله با تامین مالی تروریسم است، ما با الحاق به آن فریادمان بلندتر می شود. خیلی از کشورهایی که از گروههای تروریستی حمایت می کنند دستشان به خون مردم ایران و مسلمانان آلوده است. ما می توانیم از این موضوع با پیوستن به این کنوانسیون استفاده کنیم.وی در مورد این که آیا با تصویب CFT می توان انتظار گشایش اقتصاد را داشت، گفت: با تصویب نهایی و اجرای این لایحه می توان استفاده های لازم را در حوزه اقتصادی برد و منعی برای ما در عرصه ی بین الملل به وجود نمی آید.رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان یاد آور شد: مجلس تبصره ای را در لایحهCFT آورده است که اگر ما در لیست سیاه FATF قرار گیریم به هیچ وجه اسناد را نمی دهیم. البته ما اکنون در لیست سیاه نیستیم.انتهای پیام

مطلب با عنوان فلاحت‌پیشه: اجرای CFT روزنه‌هایی در حوزه اقتصادی ایجاد می‌کند از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان فلاحت‌پیشه: اجرای CFT روزنه‌هایی در حوزه اقتصادی ایجاد می‌کند از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون