روی خط خبر

موضوع: محیط زیست منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان نقش هر فرد در مبارزه با تغییرات آب وهوایی چیست؟ از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

نقش هر فرد در مبارزه با تغییرات آب وهوایی چیست؟

محققان اظهار کردند: برخی روش های ساده می توانند در حل بحران تغییرات آب وهوایی موثر باشند.

محققان اظهار کردند: برخی روش های ساده می توانند در حل بحران تغییرات آب وهوایی موثر باشند.به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از تریهاگر، تغییرات آب وهوا موضوع بسیار مهمی است که امروزه محققان بسیاری به دنبال راهکار برای مبارزه با بحران های حاصل از آن هستند.گزارش های جدید درباره آب وهوا بسیار نگران کننده است و سوال این است که آیا اقدامات فردی می تواند تفاوتی در آن ایجاد کند؟برخی محققان اظهار کردند: تغییرات گسترده در شیوه زندگی می تواند بحران حاصل از تغییرات آب وهوایی را محدود کند.نمونه ای از این تغییرات گسترده عبارت است از کاهش انتشار کربن به میزان ۴۵ درصد تا سال ۲۰۳۰ و پایان دادن به آن تا سال ۲۰۵۰ و بسیاری از موارد دیگر که انجام دادن آنها بسیار دشوار است.از مهمترین راهکارهایی که پژوهشگران برای مبارزه با تغییرات آب وهوایی برای هر فرد ارائه می دهند عبارتند از:کاهش مصرف گوشتکاهش مصرف گوشت و به خصوص گوشت گاو و لبنیات در کم کردن تاثیرات منفی زیست محیطی موثر است.حمل ونقلاستفاده از وسایل حمل ونقل عمومی، پیاده روی، دوچرخه سواری و استفاده از خودروهای الکتریکی بهترین گزینه برای مبارزه با تغییرات آب وهوایی است.عایق بندی خانه هااقدامات نسبتا ساده مانند عایق بندی ساختمان و استفاده از در و پنجره های مناسب در کاهش مصرف انرژی بسیار موثر است. البته لازم به ذکر است زمانی که قیمت انرژی پایین باشد، افراد انگیزه ای برای رعایت ندارند و صرفه جویی کمتر است.بازیافتاز مواد کمتری استفاده و سعی کنید آنها را بازیافت کنید و تا می توانید استفاده مجدد داشته باشید. سعی کنید به استفاده از وسایل یکبار مصرف خاتمه دهید.نتایج بررسی ها نشان می دهد که رعایت این راهکارها در نجات زمین بسیار موثر است و هر فردی با رعایت این موارد می تواند در حل بحران تغییرات آب وهوایی سهم داشته باشد.انتهای پیام

مطلب با عنوان نقش هر فرد در مبارزه با تغییرات آب وهوایی چیست؟ از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان نقش هر فرد در مبارزه با تغییرات آب وهوایی چیست؟ از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون