روی خط خبر

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ساخت دستگاه منحصر به فرد کنترل امنیت نیروگاه اتمی در روسیه از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ساخت دستگاه منحصر به فرد کنترل امنیت نیروگاه اتمی در روسیه

دانشمندان دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای پژوهشکده مهندسی فیزیک مسکو، روش جدیدی را برای کنترل وضعیت پوسته ژنراتور سوخت رآکتورهای نیروگاه انرژی اتمی پیشنهاد دادند که باعث می شود وضعیت سوخت هسته ای پیش بینی شود.

دانشمندان دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای پژوهشکده مهندسی فیزیک مسکو، روش جدیدی را برای کنترل وضعیت پوسته ژنراتور سوخت رآکتورهای نیروگاه انرژی اتمی پیشنهاد دادند که باعث می شود وضعیت سوخت هسته ای پیش بینی شود.به گزارش ایسنا، پوسته (غشاء) ژنراتور سوخت که قرص های سوختی در آن قرار دارند، اولین مانع امنیتی هستند که از انتشار محصولات رادیواکتیوی تبدیل سوخت هسته ای به عامل انتقال حرارت که در منطقه فعال رآکتورهای نیروگاه هسته ای در گردش است، جلوگیری می کنند. بنابراین حفظ هوادهی و سفتی پوسته عناصر ژنراتور سوخت یکی از مهمترین وظایف است.به گفته "یوگنی کودریاوتسف" رئیس پروژه، پروفسور دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای پژوهشکده مهندسی فیزیک مسکو در دانشگاه مجموعه ای از دستگاه ها برای کنترل روکش و لایه غیر مخرب ژنراتور سوخت ساخته شده است.وی خاطر نشان کرد که دانشمندان روش جدیدی را برای طیف سنجی رزونانس مافوق صوت پیشنهاد کرده اند.این دانشمند توضیح داد: این روش بر پایه تحریک نوسانات دایرای پوسته ای (یا بخش هایی از پوسته) و ثبت پارامترهای آنها یعنی فرکانس های تشدید و عوامل کیفیتی (نیم عرض اوج رزونانس) است. اسکن پوسته باعث می شود که مناطق آسیب دیده در سطح بیرونی و درونی را مشخص کرده و نوع آسیب و پارامترهای آن معلوم شود.متخصصین همچنین بر روی وسیله ای کار می کنند که گزینه به اصطلاح کنترل جاری چند فرکانسی بسیار حساس را عملی می کند که بر اساس تجزیه و تحلیل تعامل میدان الکترومغناطیسی خارجی است که با کمک ماسوره با طراحی ویژه برانگیخته شده و با میدان الکترومغناطیسی جریان های گردابی در پوسته ژنواتور سوختی این میدان القاء شده است. این روش باعث ایجاد نقص هایی مانند ترک های داخلی و خارجی، بارش فاز مغناطیسی، شکسته شدن هسته سوختی، انتقال گسترده سوخت و بخش هایی از ذوب آن می شود. در این دانشگاه تاکید کردند که نتایج کار، توسط تحقیقات بعدی روش های مخرب یعنی متالوگرافی تایید شده است."الیا رودکو" یکی از شرکت کنندگان در تحقیقات و استاد دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای پژوهشکده مهندسی فیزیک مسکو در این باره شرح داد: استفاده از روش ها و دستگاه های طراحی شده در مرحله آزمایشات غیرمخرب اولیه، مناطق ناشی از آسیب دیدگی را مشخص می کند، سهم مطالعات و تحقیقات متالوگرافی دشوار را کاهش می دهد، قابلیت تجهیزات آزمایشگاهی "دوربین های داغ" را توسعه می دهد و اطمینان به نتایج را بیشتر می کند.کارها با حمایت مالی وزارت علوم و آموزش عالی صورت گرفته است.انتهای پیام

مطلب با عنوان ساخت دستگاه منحصر به فرد کنترل امنیت نیروگاه اتمی در روسیه از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ساخت دستگاه منحصر به فرد کنترل امنیت نیروگاه اتمی در روسیه از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون