روی خط خبر

موضوع: تولید،تجارت و بازرگانی منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چه کسانی پول مشوق صادراتی مرغداران را خورده‌اند؟ از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چه کسانی پول مشوق صادراتی مرغداران را خورده‌اند؟

صادرکننده نمونه ملی گفت: 50 میلیارد تومان مشوق صادراتی توسط صندوق ملی طیور هنوز پرداخت نشده است.

صادرکننده نمونه ملی گفت: 50 میلیارد تومان مشوق صادراتی توسط صندوق ملی طیور هنوز پرداخت نشده است.یوسف رمضانی، تولیدکننده و صادرکننده نمونه ملی مرغ با انتقاد از پرداخت نشدن مشوق صادراتی صادرکنندگان مرغ گفت: دولت در اواخر سال 93، 50 میلیارد تومان مشوق صادراتی مرغ را به وزارت جهاد کشاورزی داد که این وزارت خانه نیز پول را به حساب صندوق ملی طیور واریز کرد.وی با بیان اینکه تاکنون یک ریال از این پول به صادرکنندگان پرداخت نشده است، اظهارکرد: ده ها بار در این زمینه مصاحبه کردم، از وزیر جهاد و استانداران وقت بارها خواسته ام که طلب صادرکنندگان را پرداخت کنند اما تاکنون اتفاقی نیفتاده است.این صادرکننده نمونه ملی مرغ، میزان صادرات را در سال های 95 و 96 بیش از 12 هزار تن گوشت سفید اعلام کرد و گفت: به دلیل پرداخت نشدن مشوق صادراتی مرغ و نبود حمایت از صادرکنندگان امسال رغبتی برای صادرات نداشتم.رمضانی افزود: سهم مجموعه تولیدی ام از 50 میلیارد تومان مشوق صادراتی دولت 12 میلیارد تومان بوده است که تاکنون ریالی پرداخت نشده است. از بس پیگیری کردم و جواب نگرفتم خسته شده و از ادامه مطالبه این حق قانونی پشیمان شده ام؛ به من گفتند که پیگیری نکنی بهتر است، به همین خاطر از ادامه مطالبه این حق قانونی منصرف شده ام.صادرکننده نمونه ملی صادرات مرغ بیان کرد: قرار بود این پول به عنوان مشوق صادراتی به ازای هر کیلویی که صادر شده است پرداخت شود و اصلا قرار نبود در قالب تسهیلات باشد پس چرا تاکنون صندوق طیور پرداخت نکرده است و سئوالی است که باید پاسخ دهد.وی ادامه داد: پس از یک سال پرداخت 50 میلیارد تومان مشوق صادراتی مرغ به صندوق طیور، این صندوق اعلام کرد که به من 3 میلیارد تومان تسهیلات بدون بهره می دهد که باید 4ماهه برگردانم؛ من تولید کننده ام، صدقه خور کسی نیستم که می خواهند پولی که حقم است به من صدقه دهند.رمضانی بیان کرد: دیگر روحیه ای برای صادرات ندارم؛ در ابتدا خیلی راغب بودم صادرات داشته باشم به گونه ای که در عراق و تاجیکستان سردخانه زدم، خوردوهای مخصوص حمل و نقل خریداری کردم، سفیران قطر و عمان را برای بازدید از واحد تولیدی ام به مازندران آوردم، با امارات رایزنی کردم اما امروز به جایی رسیده ام که دیگر شوق صادرات ندارم چرا اینکه شوق را از صادرکننده مرغ گرفته اند.انتهای پیام

مطلب با عنوان چه کسانی پول مشوق صادراتی مرغداران را خورده‌اند؟ از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چه کسانی پول مشوق صادراتی مرغداران را خورده‌اند؟ از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون