روی خط خبر

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: ایسنا
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان افتتاح اولین مرکز مأموریت‌های فضایی انسانی در هند از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

افتتاح اولین مرکز مأموریت‌های فضایی انسانی در هند

ارسال فضانوردان به فضا تنها محدود به چند کشور پیشرو در فضا نخواهد بود و در همین راستا کشور هند اولین مرکز مأموریت های فضایی سرنشین دار را تأسیس کرده است.

ارسال فضانوردان به فضا تنها محدود به چند کشور پیشرو در فضا نخواهد بود و در همین راستا کشور هند اولین مرکز مأموریت های فضایی سرنشین دار را تأسیس کرده است.به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، پروازهای فضایی سرنشین دار در حال حاضر محدود به تعداد انگشت شماری از کشورها است، اما هند به تغییر آن نزدیک است.سازمان تحقیقات فضایی هند رسماً اولین مرکز خود را برای فضاپیمای سرنشین دار تأسیس کرده است.این مرکز با عنوان مرکز پرواز فضایی انسانی در بنگلور مسئول توسعه جنبه های کلیدی فضاپیمای مدارگرد سرنشین دار هند موسوم به "گاگانیان"(Gaganyaan) است که در عکس مشخص است.این مرکز، سیستم های بقای خدمه را توسعه می دهد، خدمه را آموزش می دهد، مأموریت ها را برنامه ریزی می کند و فعالیت ها را برای پروازهای پایدار پیگیری می کند.کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. "گاگانیان" در دسامبر ۲۰۲۰ به صورت بدون سرنشین پرواز خواهد کرد و هند امیدوار است مأموریت سرنشین دار آن در دسامبر سال ۲۰۲۱ انجام شود.بسیاری از قطعه ها باید در محل قرار گیرند و همچنین هند با مشکلات دیگری روبرو است که دیگر برنامه های فضایی با آن روبرو هستند. اگر همه چیز خوب پیش برود، هند می تواند راهی واقعاً مستقل برای تحویل فضاپیما به مدار داشته باشد.انتهای پیام

برچسب ها:

مطلب با عنوان افتتاح اولین مرکز مأموریت‌های فضایی انسانی در هند از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان افتتاح اولین مرکز مأموریت‌های فضایی انسانی در هند از وب سایت ایسنا isna با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون