روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان رکوردشکنی ترامپ در سرهمبندی ۸۰۰۰ دروغ شاخدار! از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

رکوردشکنی ترامپ در سرهمبندی ۸۰۰۰ دروغ شاخدار!

باشگاه خبرنگاران نوشت: داده های آماری «فکت چکرز» نشان داد رئیس جمهور آمریکا در مدت ۲ سال بیش از ۸ هزار ادعای دروغین به زبان آورده است.

به گزارش واشنگتن پست، داده های آماری پایگاه «فکت چکرز» نشان داد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مدت دو سالی که وارد کاخ سفید شده است ۸۱۵۸ ادعای دروغین مطرح کرده که حدود ۶۰۰۰ مورد از این ادعاها در سال دوم ریاست جمهوری او بیان شده است!بر اساس داده های فکت چکرز، رئیس جمهور آمریکا در سال نخست ریاست جمهوری اش روزانه ۵.۹ دروغ یا ادعای دروغین به زبان آورده بود. این درحالیست که در سال دوم ریاست جمهوری این رقم به روزانه ۱۶.۵ دروغ افزایش یافت. یعنی در واقع ادعاهای دروغین ترامپ در سال دوم ریاست جمهوری اش حدودا سه برابر شده است.دونالد ترامپ در ۱۰۰ روز نخست ریاست جمهوری اش هم ۴۹۲ ادعای دروغین به زبان آورده بود. اما تعداد ادعاهای دروغین او در سه هفته نخست سال ۲۰۱۹ از این رقم فراتر رفت! جای تعجب ندارد که بیشترین دروغ های ترامپ مربوط به «مهاجران» است. وی ۱۴۳۳ ادعای دروغین درباره مهاجران به زبان آورده است. به عنوان مثال ترامپ در آخرین روز از سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرده بود که هروئین هر هفته ۳۰۰ آمریکایی را به کام مرگ می کشد که ۹۰ درصد آن هم از مرز جنوبی کشور قاچاق می شود.این در حالی است که بر اساس گزارش «اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا»، مقدار کمی از این مواد مخدر از طریق مرزها به داخل کشور قاچاق می شوند.دونالد ترامپ در مدت این دو سال ۱۴۳۳ ادعای دروغین درباره مهاجران، ۹۰۰ ادعای دروغین درباره سیاست خارجه، ۸۵۴ ادعای دروغین درباره تجارت، ۷۹۰ ادعای دروغین درباره اقتصاد و ۷۵۵ مورد ادعای دروغین درباره مشاغل بیان کرده است.بر اساس داده های فکت چکرز، دونالد ترامپ فقط در ۸۲ روز از این دو سال هیچ ادعای دروغینی به زبان نیاورده است و این روزها در واقع همان روزهایی بوده که ترامپ مشغول بازی گلف بوده است.۴۱۲۳۱

مطلب با عنوان رکوردشکنی ترامپ در سرهمبندی ۸۰۰۰ دروغ شاخدار! از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان رکوردشکنی ترامپ در سرهمبندی ۸۰۰۰ دروغ شاخدار! از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون