روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان رزمایش نظامی آمریکا و انگلیس در دریای چین از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

رزمایش نظامی آمریکا و انگلیس در دریای چین

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: آمریکا و انگلیس هفته گذشته، پس از نُه سال رزمایش مشترک شش روزه ای را در دریای جنوبی چین برگزار کرده اند. این رزمایش از یازدهم ژانویه تا چهارشنبه، شانزدهم ژانویه، ادامه داشته است.

به گزارش تلگراف، در این رزمایش، ناوشکن کلاس «آرلی برک» (Arleigh-Burke) نیروی دریایی آمریکا مجهز به موشک های هدایت شونده، کشتی «یواس اس مک کامبل» (USS McCampbell) این کشور و کشتی نظامی «اچ ام اس آرگیل نوع ۲۳» متعلق به نیروی دریایی پادشاهی انگلیس شرکت داده شده بودند.دو ناو جنگی یواس اس مک کامبل و اچ ام اس آرگیل پس از انجام این رزمایش در منطقه هند-آرام (هند-آرام غربی) مستقر شدند.تحریکات نظامی آمریکا در آب های مورد مناقشه در شرق آسیا در حالی صورت می گیرد که تنش های تجاری و سیاسی میان واشنگتن و پکن پس از راهیابی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به کاخ سفید، به شدت افزایش یافته؛ به طوری که گمانه زنی ها درباره احتمال درگیری نظامی میان دو کشور در این منطقه تقویت شده است.پکن می گوید مالکیت بخش اعظم دریای جنوبی چین به این کشور تعلق دارد؛ اما دیگر کشورهای منطقه ازجمله ویتنام، مالزی، فیلیپین، برونئی و تایوان نیز هر یک ادعای مالکیت بخشی از این دریا را دارند. مداخله ها و تحرکات نظامی آمریکا در این بخش از آسیای شرقی و نقض مکرر حریم آب های سرزمینی چین نیز بر شدت این تنش ها افزوده و احتمال وقوع یک جنگ تمام عیار را به وجود آورده است. به طوری که بن هاجز (Ben Hodges)، از فرماندهان سابق آمریکا در اروپا، چند ماه پیش پیش بینی کرد آمریکا احتمالا در پانزده سال آینده با چین وارد جنگ خواهد شد.بنا بر ادعای این فرمانده آمریکایی، تداوم تنش ها میان آمریکا و چین در دریای جنوبی چین، ادامه سرقت فناوری های آمریکایی توسط چین و تلاش های مداوم چین برای به دست گرفتن کنترل زیرساخت ها در سراسر جهان از طریق تامین مالی طرح های توسعه ای از جمله نشانه های جنگ قریب الوقوع میان آمریکا با چین است.49311

مطلب با عنوان رزمایش نظامی آمریکا و انگلیس در دریای چین از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان رزمایش نظامی آمریکا و انگلیس در دریای چین از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون