روی خط خبر

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان رویترز از توقف اجرای توافق الحدیده خبر داد از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

رویترز از توقف اجرای توافق الحدیده خبر داد

ایسنا نوشت: منابع یمنی اعلام کردند که به نظر می رسد اجرای توافق صلح در استان الحدیده مجدداً متوقف شده است.

منابع یمنی به خبرگزاری رویترز گفتند: با اینکه رهبر انصارالله اعلام کرده که این جنبش آماده اجرای یکجانبه توافق الحدیده و عقب نشینی نیروهاست اما هنوز به طور کامل مشخص نیست که چرا عقب نشینی نیروهای درگیر از این شهر لغو شده است.منابع دیگری اعلام کردند که بی اعتمادی میان دو طرف همچنان مانع اصلی در برابر تشکیل "نهادهای محلی" برای اداره شهر و بنادر آن است.یک مسئول در دولت مستعفی یمن مدعی شد که انصارالله خواهان صلح نیست. این در حالی است که رهبر انصارالله تأکید کرد که آماده اجرای توافق استکهلم است.بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز مسئولان انصارالله و دفتر مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن از واکنش نشان دادن به این خبر خودداری کرده اند.گریفیث سه شنبه وارد صنعا شد تا با مسئولان انصارالله درباره توافق الحدیده صحبت کند.با اینکه طرف های درگیر یمنی دسامبر در مذاکرات سوئد به توافقی برای آتش بس در استان الحدیده و عقب نشینی نیروها از این استان دست یافتند اما این توافق هنوز به طور کامل اجرایی نشده است. با اینکه درگیری ها در این استان کاهش یافته اما هنوز موضوع عقب نشینی نیروهای دو طرف با موانعی روبروست.52310

مطلب با عنوان رویترز از توقف اجرای توافق الحدیده خبر داد از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان رویترز از توقف اجرای توافق الحدیده خبر داد از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون