روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آیا به فیس‌بوک و اینستاگرام حمله سایبری شد؟ از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آیا به فیس‌بوک و اینستاگرام حمله سایبری شد؟

از دسترس خارج شدن 10 ساعته فیس بوک و اینستاگرام با توجه به تعداد کاربران 2.3 میلیاردی نباید موضوعی کم اهمیت جلوه کند.

به گزارش خبرآنلاین، از سال 2008 و قطعی معروف فیس بوک با 150 میلیون کاربر، از دسترس خارج شدن فیس بوک و اینستاگرام روز چهارشنبه عجیب ترین در نوع خود بود و به همین دلیل گمانه زنی به صورت حمله سایبری در صدر قرار گرفت.{لینک}اخیراً نشت دیتا و وجود قربانیان میلیونی هک روی فیس بوک ذهن ها را بدین سو برد و این سؤال مهم را مطرح کرد که آیا فیس بوک و اینستاگرام موردحمله DDOS قرارگرفته اند؟زمانی که سرویس ها به حالت عادی بازگشتند، ترافیک بسیار سنگینی را نیز شاهد بودیم.اما درنهایت مدیران فیس بوک حمله DDOS و هرنوع حمله سایبری را رد کردند.سخنگوی فیس بوک درنهایت هرگونه حمله سایبری را رد کرد.اما دکتر «مکس ایزا» مدرس کامپیوتر در دانشگاه مرکزی لانکاشایر معتقد است لبریز شدن دیتا روی سرور باعث قطعی گسترده شده است و البته نباید نقش بازیگر خرابکار را نادیده گرفت.به گفته وی هفته ها طول می کشد تا کارشناسان فیس بوک متوجه شوند که حمله از نوع DDOS بوده است یا نه!ادوارد ویتینگهام از The Defence Works می گوید قطعی مذکور تمام ویژگی های یک حمله DDOS را در خود داشته است. به گفته وی هدف از این نوع حملات کاهش تعداد کاربر است، هرچند فیس بوک باید تمهیداتی را برای ممانعت از چنین حملاتی تعریف کرده باشد.به هرحال ازآنجایی که فیس بوک متهم به نشت دیتا و هک دیتا بوده، بهتر است با کاربران خود شفافیت سازی کرده و دلیل از دسترس خارج شدن را اعلام کند تا به شایعات نیز دامن نزند.5656

مطلب با عنوان آیا به فیس‌بوک و اینستاگرام حمله سایبری شد؟ از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آیا به فیس‌بوک و اینستاگرام حمله سایبری شد؟ از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون