روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ترامپ خروج یهودیان از حزب دمکرات را خواستار شد از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ترامپ خروج یهودیان از حزب دمکرات را خواستار شد

دویچه وله نوشت: ترامپ از یهودیان آمریکا دعوت کرد که از حزب دموکرات فاصله بگیرند و به حزب جمهوری خواه بپیوندند. او در یک پیام توییتری حزب دموکرات را به داشتن گرایش های ضداسرائیلی متهم کرد.

ترامپ گفته است که یهودیان به یک جنبش تازه "خروج" نیاز دارند، تا در یک حرکت جمعی حزب دموکرات را ترک کنند.او می گوید که حزب او، یعنی جمهوری خواه، با "آغوش باز" از یهودیان استقبال خواهد کرد.او با اشاره به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس (اورشلیم) و خروج آمریکا از پیمان اتمی با ایران (برجام)، که در زمان حکومت او صورت گرفته، حزب دموکرات را متهم کرد که حرمت و توجه کافی به یهودیان نشان نداده است.او حزب دموکرات را به داشتن گرایش های ضداسرائیلی متهم کرد و به اظهارات اخیر ایلهان عمر، عضو مسلمان کنگره از حزب دموکرات، استناد کرد. ایلهان عمر در نطقی به شدت به سیاست خارجی اسرائیل حمله کرد، به طوری که برخی از نمایندگان حزب دموکرات نیز از او خرده گرفتند.از کارزاری که سایتی به نام Jexodus برای خروج یهودیان آمریکایی از حزب جمهوری خواه به راه انداخته است، تا کنون عده اندکی از یاران ترامپ حمایت کرده اند.به نظر پایگاه نظرسنجی سیاسی پولیتیکو politico تاکنون یهودیان آمریکا به طور کمابیش مساوی از دو حزب بزرگ آمریکا حمایت کرده اند. اما در سال های اخیر برخی از سیاست های دموکرات ها به سود فلسطینی ها گاه به دوری یهودیان از حزب دموکرات منجر شده است.49311

مطلب با عنوان ترامپ خروج یهودیان از حزب دمکرات را خواستار شد از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ترامپ خروج یهودیان از حزب دمکرات را خواستار شد از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون