روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آخوند عبدالحی میرزاعلی: سیل ویرانگر، وحدت شیعه و سنی را تحکیم کرد از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آخوند عبدالحی میرزاعلی: سیل ویرانگر، وحدت شیعه و سنی را تحکیم کرد

آخوند اهل سنت، عبدالحی میرزاعلی، تاکید می کند اگرچه سیل گلستان یک مصیبت بود، اما یک نعمت هم داشت و آن هم اثبات بیشتر اتحاد شیعه و سنی در ایران بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حجت الاسلام عبدالحی میرزاعلی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان که امام جمعه آق قلا هم است، از جمله مدیرانی بود که از همان ساعات اولیه بحران سیل، حضوری مداوم و تاثیرگذار در منطقه آق قلا داشته است. او درحالی که نمی خواهد از کارهای خود در امر امدادرسانی حرفی بزند، از همه مردم ایران به خاطر کمک به سیل زدگان ترکمن صحرا تشکر می کند.امام جمعه آق قلا درباره سیل استان گلستان و تجلی همدلی و وحدت میان شیعیان و اهل سنت برای کمک به مردم گفت: «این موضوع از قبل به ما ثابت شده بود که اتحاد بین اهل تسنن و تشیع شعار نیست، بلکه یک اصل است. اما برادران شیعه در ماجرای سیل آق قلا، این موضوع را بیشتر از قبل ثابت کردند. ممکن است سیل یک مصیبت باشد اما در همین مصیبت هم یک حکمت و یک نعمت بزرگی نهفته که همان اتحاد، اخوت و برادری است. سیل اخیر این وحدت را بیش از گذشته تحکیم کرد.»میرزاعلی تاکید کرد: «من در نماز جمعه (۲۳ فروردین) عنوان کردم مثلا سرهنگ مملکت از تبریز و تهران و استان های مختلف آمده اند اینجا و کمک می کند، روحانی تشیع برای مردم اهل سنت خدمت می کند، این را همه باید بدانند. این موضوعات باید در رسانه ها و فضای مجازی مطرح شود تا همه کسانی که در منطقه نیستند، چه در داخل و چه خارج از کشور، بدانند در اینجا چه اتفاقاتی می افتد و چه اقدامات صادقانه ای شکل می گیرد. این برای تحکیم وحدت شیعه و سنی حیاتی است.»۵۷۵۷

مطلب با عنوان آخوند عبدالحی میرزاعلی: سیل ویرانگر، وحدت شیعه و سنی را تحکیم کرد از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آخوند عبدالحی میرزاعلی: سیل ویرانگر، وحدت شیعه و سنی را تحکیم کرد از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون