روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اهدای جایزه پولیتزر به خواننده سرشناس از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اهدای جایزه پولیتزر به خواننده سرشناس

مهر نوشت: در مراسم اهدای جوایز پولیترز ۲۰۱۹ یک جایزه به آریتا فرانکلین خواننده و ترانه سرای فقید آمریکایی، پس از مرگش اهدا شد.

آریتا فرانکلین که به عنوان ملکه سول شناخته می شود، یک جایزه پولیتزر را به افتخاراتش افزود. پولیتزر یک جایزه ویژه برای مشارکت ویژه این شخصیت برجسته در موسیقی و فرهنگ آمریکا در بیش از ۵ دهه به این خواننده که سال پیش فوت شد، اهدا کرد.وی نخستین زنی است که جایزه تقدیر ویژه پولیتزر را دریافت می کند. باب دیلن، هانک ویلیامز و جان کولتران پیشتر این جایزه را دریافت کرده اند.فرانکلین در ماه آگوست ۲۰۱۸ در ۷۶ سالگی بر اثر سرطان پانکراس درگذشت.وی در طول دوران کاری اش که بیش از نیم قرن را در بر گرفت، تأثیر فراوانی بر موسیقی گذاشت و ۱۸ جایزه گرمی برد. وی به عنوان نخستین زن به تالار مشاهیر موسیقی راه یافت و ۷۳ ترانه اش در میان ۱۰۰ ترانه برتر بیلبورد جای گرفتند.فرانکلین به جز عرصه هنر در جنبش حقوق مدنی هم فعال بود و در مراسم تدفین مارتین لوتر کینگ آواز خواند. وی در مراسم سوگند بیل کلینتون و باراک اوباما نیز اجرا داشت. ۲۴۱۲۴۱

مطلب با عنوان اهدای جایزه پولیتزر به خواننده سرشناس از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اهدای جایزه پولیتزر به خواننده سرشناس از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون