روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان کشورهای خاورمیانه آزارگران جنسی را چگونه مجازات می‌کند؟ از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

کشورهای خاورمیانه آزارگران جنسی را چگونه مجازات می‌کند؟

در حالی لایحه ۵۲ ماده ای تامین امنیت زنان همچنان در گیر و دار خوانده شدن و اصلاحات در قوه قضاییه است که بعضی از کشورهای خاورمیانه قوانین مربوط به اذیت و آزار جنسی را یا تصویب کرده یا لوایح و طرح هایی برای کاهش آن در اماکن عمومی پیشنهاد داده اند که در زیر به بعضی از این کشورها اشاره می کنیم.

به گزارش خبرآنلاین، سال پیش بود که قانون مبارزه با اذیت و آزار جنسی در عربستان که پیش از این به تصویب شورای وزیران این کشور رسیده بود، اجرایی شد. به گفته سخنگوی وزارت کشور عربستان سعودی به موجب این قانون افرادی که مرتکب آزار جنسی می شوند به ۲ سال حبس یا پرداخت جریمه ۱۰۰ هزار ریال یا هر دو محکوم خواهد شد. این قانون علاوه بر فضاهای عمومی در مدارس، مسافرخانه ها، منازل و رسانه های اجتماعی و همچنین شامل افراد زیر ۱۸ سال نیز می شود.همچنین در قانون مجازات جدید مصر، برای کسی که مرتکب آزار جنسی می شود، یک سال زندان و حداقل پنج هزار و حداکثر ده هزار جنیه مصری (معادل هفتصد تا ۱۴۰۰ دلار) به عنوان جریمه نقدی در نظر گرفته شده است.در عراق هم تجدید نظر و فعال کردن قانون مجازات کیفری عراق که در حال حاضر شامل تعاریف ضعیفی از رفتار مجرم و مجازاتی که تاثیر بازدارنده ای از آزار ندارد و در نتیجه به جلوگیری از آزار جنسی کمک نمی کند، در دست اقدام نمایندگان این کشور است.گزارش کامل را اینجا بخوانید.۲۳۵۲۳۵

مطلب با عنوان کشورهای خاورمیانه آزارگران جنسی را چگونه مجازات می‌کند؟ از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان کشورهای خاورمیانه آزارگران جنسی را چگونه مجازات می‌کند؟ از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون