روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان خبرآنلاین - تصاویر | سفر ۲۳ روزه عکاس ایرانی به ماداگاسکار از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

خبرآنلاین - تصاویر | سفر ۲۳ روزه عکاس ایرانی به ماداگاسکار

«ماداگاسکار» چیزی بیشتر از آنچه که در انیمیشن های کمپانی DreamWorks دیده ایم است. جزیره ای که روزگاری محل سکونت دایناسورها بوده و صاحب بزرگ ترین معادن طلا و سنگ های گرانبهاست، اما مردمش دستکم هفتاد سال عقب تر از امروز زندگی می کنند.

«ماداگاسکار» چیزی بیشتر از آنچه که در انیمیشن های کمپانی DreamWorks دیده ایم است. جزیره ای که روزگاری محل سکونت دایناسورها بوده و صاحب بزرگ ترین معادن طلا و سنگ های گرانبهاست، اما مردمش دستکم هفتاد سال عقب تر از امروز زندگی می کنند.ویزای «ماداگاسکار» فرودگاهی صادر می شود. اگر کمتر از ۳۰ روز در آن اقامت داشته باشیم باید ۳۷ دلار بپردازیم و اگر اقامت توریستی تا ۶۰ روز طول بکشد باید ۴۵ دلار پرداخت کنیم.«ماداگاسکار» ۲۲ میلیون نفر جمعیت دارد و مردم آن به زبان فرانسوی و مالاگاسی حرف می زنند. واحد پول این کشور آریاری مالاگاسی نام دارد. حدود نیمی از مردم این کشور مسیحی و نیمی دیگر پیرو سنت های دینی بومی هستند.سنت دینی بومی این کشور بر پیوند میان زندگان و نیاکان در گذشته آن ها تمرکز دارد. مردم این کشور از اقوام گوناگونی تشکیل شدند که قوم مرینا ۲۶ درصد، قوم بتسیمیساراکا ۱۵ درصد و بقیه از اقوام مختلف دیگر هستند.برای رسیدن به «ماداگاسکار» مجبور بودیم از سه پرواز استفاده کنیم و در نهایت پس از گذشتن از دو کشور به این جزیره برسیم. برای خروج تجهیزات عکاسی به خصوص هلیشات باید در گمرک فرودگاه این تجهیزات را ثبت کرد که زمان برگشت با مشکل مواجه نشویم.اولین پرواز از تهران به دوحه پایتخت کشور قطر، دومین پرواز از دوحه به «نایروبی» پایتخت کشور «کنیا» و سومین پرواز از نایروبی به مقصد «آنتاناناریوو» پایتخت «ماداگاسکار» بود که ۲۵ ساعت طول کشید. فاصله مستقیم این جزیره تا تهران ۶۲۰۰ کیلومتر هست.عکس های این سفرنامه نتیجه ۲۳ روز سفر در سرزمین بائوباب ها است.عکس ها: ایسنا۶۱۲۸۲

برچسب ها:

مطلب با عنوان خبرآنلاین - تصاویر | سفر ۲۳ روزه عکاس ایرانی به ماداگاسکار از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان خبرآنلاین - تصاویر | سفر ۲۳ روزه عکاس ایرانی به ماداگاسکار از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون