روی خط خبر

موضوع: سیاست منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان سال گذشته چند گردشگر خارجی وارد ایران شدند؟ از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

سال گذشته چند گردشگر خارجی وارد ایران شدند؟

فارس نوشت: سرپرست وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گفت: سال گذشته ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر گردشگر خارجی وارد کشور شد و هر گردشگر ۱۴۰۰ دلار ارزآوری برای کشور دارد.

علی اصغر مونسان سرپرست وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی در حاشیه سی و دومین نمایشگاه صنایع دستی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر برندسازی طراحی مبتنی بر سلیقه مشتری انجام می شود و استادکارهای خیلی خوب در زمینه صنایع دستی در سراسر کشور و حوزه های مختلف داریم. وی گفت: در حال حاضر از بخش تولید صنایع دستی فاخر که تولید صنایع دستی کاربردی پیش رفته ایم.مونسان ادامه داد: در حال حاضر صنایع دستی فاخر برای سلایق خاص و همینطور صنایع دستی کاربردی برای تمامی آحاد مردم تولید می شود. سرپرست وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گفت: مردم هم علاقه به صنایع دستی ایرانی دارند و مردم همیشه از صنایع دستی حمایت کرده اند. وی درباره صادرات صنایع دستی نیز گفت: در حال حاضر مواد اولیه گران شده است، اما حوزه صادرات خوب است و در این حوزه اقداماتی نیز صورت گرفته است. مونسان افزود: صنایع دستی مصداق بارز اقتصاد مقاومتی هستند و از ظرفیت های درونی اتفاق می افتد و امیدواریم با حمایت از صنایع دستی، به هدف ۲ میلیارد دلار صادرات دست پیدا کنیم. وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه برنامه ای برای وزارتخانه جدید میراث فرهنگی - گردشگری و صنایع دستی دارید، گفت: نمایندگان مردم اینطور تشخیص دادند که سازمان میراث تبدیل به وزارتخانه شده است و با وزارتخانه شدن این سازمان، سه بخش مهم که نقش ویژه ای در اقتصاد کشور نیز دارند باید تقویت شود. سرپرست وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی گفت: میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی جزو رتبه های اول و دوم در حوزه اقتصاد کشور است و در حوزه اشتغال نیز نقش مهمی دارند، بنابراین باید از این وزارتخانه حمایت بیشتری صورت گیرد. مونسان ادامه داد: با ایجاد وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امیدواریم فاصله بودجه ای نیز که در گذشته دو برابر بود کاهش پیدا کند. وی افزود: در مدت اخیر حوزه گردشگری بسیار رشد کرده است و ما سال گذشته ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر گردشگر ورودی به کشور داشته ایم که هم اکنون بیمارستان ها و هتل های ما خالی از گردشگر خارجی نیستند و این اتفاق در شرایطی رخ داده که تحریم ها اثر منفی زیادی در کشور داشته است. سرپرست وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد امسال رشد گردشگر را داشته ایم، گفت: در حوزه میراث فرهنگی اثرات ثبت شده زیادی داریم که با تبدیل شدن این سازمان به وزارتخانه بهتر می توانیم از این اثرهای ملی و جهانی حفظ و حراست کنیم و در اقتصاد کشور نیز نقش مهمی را ایفا کنیم. وی اظهار داشت: در حال حاضر هر گردشگر ۱۴۰۰دلار ارزآوری برای کشور دارد که در حوزه نفت ۶۴ دلار می فروختیم و ۱۰ دلار آن سرمایه گذاری می شد، ولی در حوزه گردشگری کمتر از ۳ سنت سرمایه گذاری می کنیم. مونسان گفت: امیدواریم این سازماندهی جدید موجب حمایت های بیشتر از میراث فرهنگی و گردشگری کشورمان شود.سرپرست وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی افزود: ما در همه شهرهای کشور هنرمند داریم و در هر شهر باید یک بازارچه صنایع دستی دائم داشته باشیم.وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر بیمه هنرمندان صنایع دستی، گفت: سال گذشته اقدامات خوبی در راستای بیمه هنرمندان در حوزه صنایع دستی صورت گرفت و امسال نیز بودجه مناسبی در این خصوص اختصاص یافته است. مونسان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا به عنوان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری به مجلس معرفی خواهید شد، گفت: این از اختیارات رئیس جمهور است. ۲۳۵۲۳۵

مطلب با عنوان سال گذشته چند گردشگر خارجی وارد ایران شدند؟ از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان سال گذشته چند گردشگر خارجی وارد ایران شدند؟ از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون