روی خط خبر

  • سیاست
  • خبرآنلاین
  • امام جمعه تهران: اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی تحولات بزرگ تاریخ است

موضوع: سیاست منبع: خبرآنلاین
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان امام جمعه تهران: اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی تحولات بزرگ تاریخ است از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

امام جمعه تهران: اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی تحولات بزرگ تاریخ است

خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: پدیده اربعین، پدیده ای الهی و آسمانی است که باب جدیدی از رحمت الهی را بر روی بشریت و امت گشوده است.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری خطیب نماز جمعه این هفته تهران ضمن دعوت خود و دیگران به تقوا، گفت: جهان امروز شاهد یک اتفاق بزرگ، بی نظیر، حیرت انگیز و یک پدیده اعجاب اور به عنوان اربعین و پیاده روی اربعین است. از نگاه مومنان پدیده اربعین و پیاده روی اربعین یک اعجاز است که از تمام عالم میلیون ها نفر در این ایام خود را به کربلا می رسانند.خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه اگر فرد یا گروهی می تواند همانند اربعین را بیاورد، تصریح کرد: پدیده اربعین، پدیده ای الهی و آسمانی است که باب جدیدی از رحمت الهی را بر روی بشریت و امت گشوده است و این باب رحمت الهی نوید بخش تحقق عالم دیگری است. امروز اربعین اسم رمز شیعیان برای سازماندهی تحولات تاریخی تبدیل شده است.اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از خبرگزاری های تسنیم، مهر و فارس بخوانید؛* برای دستیابی به حقیقت تقوا، توسل به حسین(ع) و نشستن در مکتب حسینی است. جامعه ما در این ماه محرم و صفر و در اربعین حسینی در یک چنین حال و هوایی قرار دارد. این مجاهدت که امروز در جلوه اربعینی خودش، شکوه خاصی دارد ان شالله ما را به فلاح، رستگاری و فتح خواهد رساند.* پایه ها و بنیان آنچه بعنوان اربعین می شناسیم توسط سیدالشهدا و اهل بیت(ع) بنیانگذاری شد، مکتب حسینی را در دو جلد می توان مطالعه کرد، جلد اول توسط اباعبدالله و یاران با خون نگاشته شد و جلد دوم توسط اهل بیت(ع) خصوصا امام سجاد و حضرت زینب نگاشته شد و این کتاب اربعین یک چله فریاد، تبیین، تفسیر، تحقیق و تدقیق است.* {با اشاره به نقش اهل بیت در حفظ و نشر معارف و فرهنگ حسینی}: راهپیمایی اربعین ذخیره ای برای امت شیعه شد و در وقت نیاز خود این معجزه ظهور کرد. وقتی امت اسلامی به یک انسجام درونی، اردوی تربیتی و رسانه ای پرقدرت برای معرفی اسلام ناب نیاز داشت، وقتی به تقویت روح مقاومت اسلامی نیاز داشت، وقتی جهانی سازی معرفت حسینی مورد نیاز امت بود، عشق و مهرورزی نیاز بود، اربعین از راه رسید و شد آنچه که می بینیم.* این اجتماع با ویژگی های مختلفی همراه است و قریب به ۳۰ میلیون نفر با ویژگی خاص یعنی هجرت و با مقصد واحد که کربلای معلی است، حضور عاشقانه و داوطلبانه دارند.* اتحاد و انسجام در هدف، آرمان و حتی در نشانه ها، در احساس، در لباس، در علائم و نشانه ها و یک اجتماعی متکی به خود و کاملاً مردمی از تغذیه، سلامت، اسکان، بهداشت، امنیت و سایر موارد دارای ترکیب خانواده بنیان است. از نوزاد تا پیر در این اجتماع حضور دارند.* این اجتماع تنوع علمی، قومی، نژادی و دینی دارد. آیا می توانیم این حقیقت درخشان را با این همه ابعاد و اضلاع و ویژگی ها توصیف کنیم؟ بدون شک و به تعبیر رهبر انقلاب این یک پدیده الهی و معنوی است و حقیقتا قابل توصیف نیست. خیلی از پدیده های الهی درست قابل تفسیر نیست.* این امر الهی را باید ولی الهی تفسیر و تحلیل کند اما اهل حکمت و معرفت باید به میدان بیایند و با همه وسع خود در این راه مجاهدت کند تا این پدیده را تفسیر و تحلیل کند. شکوهی که هم دارای ابعاد عرفانی، سلوکی و معنوی است و هم دارای ابعاد معرفتی و اعتقادی و فکری است و هم ابعاد تربیتی فکری و اخلاقی است. این پدیده دارای ابعاد جامعه شناختی، سیاسی، امنیتی و جغرافیایی است و ابعاد منطقه ای، بین المللی، تاریخی و تمدنی هم دارد.ادامه دارد...۲۱۷۲۱۵

مطلب با عنوان امام جمعه تهران: اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی تحولات بزرگ تاریخ است از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان امام جمعه تهران: اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی تحولات بزرگ تاریخ است از وب سایت خبرآنلاین khabaronline با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون