روی خط خبر

موضوع: فرهنگ و هنر منبع: نصف جهان
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان قرار نیست فقط نقش «حاج کاظم» را بازی کنم از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

قرار نیست فقط نقش «حاج کاظم» را بازی کنم

پرويز پرستويي در اولين واکنش و گفتگو درباره فيلم «لس آنجلس تهران» گفت: اين فيلم يک کمدي متفاوت و فانتزي است و در آن اصلاً از کلمات رکيک و توهين آميز استفاده نشده و به مخاطب احترام گذاشته شده است.

نصف جهان: پرویز پرستویی در اولین واکنش و گفتگو درباره فیلم «لس آنجلس تهران» گفت: این فیلم یک کمدی متفاوت و فانتزی است و در آن اصلاً از کلمات رکیک و توهین آمیز استفاده نشده و به مخاطب احترام گذاشته شده است. وی ادامه داد: هیچکدام از سازندگان این فیلم از بیکاری و بی پولی برای ساخت «لس آنجلس تهران» اقدام نکردند بلکه ما می خواستیم یک فیلم جدید و تازه بسازیم که به بیننده احترام می گذارد و فیلم شریفی است.پرستویی با اشاره به دلایل حضورش در فیلم «لس آنجلس تهران» گفت: عده ای از روز اول بدون آنکه این فیلم را ببینند شمشیر را برای آن از رو بستند و گروهی از تماشاگران نیز نظر مثبتی درباره این فیلم نداشتند. وی ادامه داد: اینکه فردی فیلمی را دوست نداشته باشد طبیعی است اما واقعیت این است که مشکلات سینمای ما فقط در این اندازه نیست.پرستویی که با رادیو سوئد گفتگو می کرد، افزود: امروز در سینمای ایران به جز فیلم هایی همچون «تنگه ابوقریب» و چند فیلم جدی سایر فیلم هایی که اکران شده ویژگی سینما را ندارد و سینما نیست بلکه بعضاً آیتم های تلویزیونی طنز و کمدی است که آن را کمی گسترش دادند و در سینما به نمایش درآوردند. این روند بسیار خطرناک است و سلیقه مخاطب را تحت تأثیر قرار می دهد و به سینما آسیب می رساند.وی ادامه داد: کمدی «لس آنجلس تهران» با شکل کمدی که فیلم های دیگر پیش از این عرضه کرده اند و یا مخاطبین در سینما با آن روبه رو شدند تفاوت دارد و مابه دنبال ساخت یک فیلم کمدی بودیم که محتوایی نیز دارد. فیلم «لس آنجلس تهران» درباره مهاجرت معکوس صحبت می کند و این حرف را در قالب یک اثر فانتزی و طنز بیان می کند و ما فقط به دنبال ساخت یک فیلم خوب بودیم و اصلاً قصدمان این نبود که حتماً رکورد فروش را بزنیم.وی ادامه داد: در گذشته مخاطب فقط برای دیدن فیلم به سینما می رفت و محتوای فیلم برایش مهم بود به همین دلیل رابطه بین مخاطب و سینما فقط خرید بلیت و تماشای فیلم بود اما متأسفانه در سال های اخیر ما شاهد یک سرمایه اندوزی از سوی برخی افراد در سینما هستیم که می خواهند با هر ترفندی مخاطب را به سینما بیاورند. پرستویی ادامه داد: اینکه در سینما همه به دنبال این هستند که رکورد یکدیگر را در فروش و سایر بخش ها بگیرند و اصطلاحاً رکورد بزنند تبدیل به یک معضل و طاعون در سینما شده است.وی با اشاره به شباهت های رفتاری برخی افراد با فیلم «لس آنجلس تهران» و «مارمولک» در زمان اکران گفت: متأسفانه حسد و بغض در جامعه ما جاری است و گروهی که تحمل دیدن برخی فیلم ها را ندارند شروع به سنگ اندازی می کنند و در راه نمایش آنها چوب لای چرخ می گذارند در زمان اکران فیلم «مارمولک» نیز این سنگ اندازی ها و جود داشت و امروز نیز در اکران فیلم «لس آنجلس تهران» این مسئله را می بینیم اما واقعیت این است که همه مخالفت ها در طول زمان جواب برعکس داده است و مردم استقبال بیشتری کردند.پرستویی درباره پرسش هایی که پیرامون حضور او در این فیلم شده است، گفت: من بازیگر هستم و دوست دارم کار متفاوتی انجام بدهم و قرار نیست یک فیلم سینمایی نظر همه را به خود جلب کند و همه با آن موافق باشند و من نیز قرار نیست تا آخر عمر دائم نقش «حاج کاظم» را فقط بازی کنم البته هر نقشی را که بازی کردم به آن کاملاً اعتقاد داشتم و با علاقه بازی کردم.

مطلب با عنوان قرار نیست فقط نقش «حاج کاظم» را بازی کنم از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان قرار نیست فقط نقش «حاج کاظم» را بازی کنم از وب سایت نصف جهان nesfejahan با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون