روی خط خبر

موضوع: بین الملل منبع: پارسینه
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان بازرسی محل اقامت کنسول عربستان در ترکیه از وب سایت پارسینه parsine با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

بازرسی محل اقامت کنسول عربستان در ترکیه

آقای عتیبی پیش از آن و عصر سه‌شنبه از استانبول با پروازی راهی ریاض شد.فشار‌ها به عربستان برای ارائه توضیحی در مورد سرنوشت خاشقجی در روز‌های اخیر بالا گرفته است. این روزنامه‌نگار منتقد سعودی پس از ورود به کنسولگری عربستان ناپدید شده و مقام‌های ترکیه می‌گویند او در این محل به قتل رسیده است.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا برای پیگیری این مساله با رهبران سعودی در ریاض دیدار کرده و پس از آن هم به ترکیه رفته است.

روز چهارشنبه علاوه بر بازرسی محل اقامت کنسول، ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول نیز بازرسی شد.بازرسی کنسولگری از روز دوشنبه آغاز شد و ماموران پلیس ترکیه از جمله برای آزمایش‌های ژنتیک تشخیص هویت نمونه‌برداری‌هایی انجام دادند.
 
بازرسی محل اقامت کنسول عربستان در ترکیه

رسانه‌های ترکیه گزارش‌هایی با جزییات درباره قتل ادعایی آقای خاشقجی منتشر کرده‌اند.منابعی در ترکیه گفته‌اند ساعت هوشمند جمال خاشقجی دقایق پایانی زندگی او و پس از آن را ضبط کرده و فایل صوتی آن موجود است.دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، گفته است که در صورت اثبات نقش حکومت عربستان در قتل ادعایی آقای خاشقجی، آن را تنبیه خواهد کرد، هرچند که لحن تندی در این باره نداشته است.

ترامپ روز چهارشنبه این گفته را که از عربستان حمایت می‌کند و مایل به لاپوشانی ماجرا است رد کرد.او گفت: تنها منتظر روشن شدن حقیقت است.

جمال خاشقجی یک روزنامه‌نگار معروف عربستانی است که زمانی از نزدیکان خاندان سلطنتی عربستان محسوب می‌شد و روابط خوبی با دربار این کشور داشت. اما در سال‌های اخیر روابط او و خاندان حاکم عربستان رو به تیر‌گی گذاشت و سرانجام به تبعیدی خودخواسته رفت.

او در این مدت با رسانه‌های مختلف بین المللی همکاری داشت و از جمله ستون‌نویس روزنامه واشنگتن پست بود.

آقای عتیبی پیش از آن و عصر سه شنبه از استانبول با پروازی راهی ریاض شد.فشار ها به عربستان برای ارائه توضیحی در مورد سرنوشت خاشقجی در روز های اخیر بالا گرفته است. این روزنامه نگار منتقد سعودی پس از ورود به کنسولگری عربستان ناپدید شده و مقام های ترکیه می گویند او در این محل به قتل رسیده است.مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا برای پیگیری این مساله با رهبران سعودی در ریاض دیدار کرده و پس از آن هم به ترکیه رفته است.روز چهارشنبه علاوه بر بازرسی محل اقامت کنسول، ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول نیز بازرسی شد.بازرسی کنسولگری از روز دوشنبه آغاز شد و ماموران پلیس ترکیه از جمله برای آزمایش های ژنتیک تشخیص هویت نمونه برداری هایی انجام دادند.رسانه های ترکیه گزارش هایی با جزییات درباره قتل ادعایی آقای خاشقجی منتشر کرده اند.منابعی در ترکیه گفته اند ساعت هوشمند جمال خاشقجی دقایق پایانی زندگی او و پس از آن را ضبط کرده و فایل صوتی آن موجود است.دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، گفته است که در صورت اثبات نقش حکومت عربستان در قتل ادعایی آقای خاشقجی، آن را تنبیه خواهد کرد، هرچند که لحن تندی در این باره نداشته است.ترامپ روز چهارشنبه این گفته را که از عربستان حمایت می کند و مایل به لاپوشانی ماجرا است رد کرد.او گفت: تنها منتظر روشن شدن حقیقت است.جمال خاشقجی یک روزنامه نگار معروف عربستانی است که زمانی از نزدیکان خاندان سلطنتی عربستان محسوب می شد و روابط خوبی با دربار این کشور داشت. اما در سال های اخیر روابط او و خاندان حاکم عربستان رو به تیر گی گذاشت و سرانجام به تبعیدی خودخواسته رفت.او در این مدت با رسانه های مختلف بین المللی همکاری داشت و از جمله ستون نویس روزنامه واشنگتن پست بود.

مطلب با عنوان بازرسی محل اقامت کنسول عربستان در ترکیه از وب سایت پارسینه parsine با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان بازرسی محل اقامت کنسول عربستان در ترکیه از وب سایت پارسینه parsine با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون