روی خط خبر

موضوع: جامعه منبع: ساعت 24
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان هشدار نسبت به کاهش گرایش به رشته ریاضی از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

هشدار نسبت به کاهش گرایش به رشته ریاضی

ساعت 24-سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بارها خطر کاهش گرایش به رشته ریاضی را گوشزد و اعلام کردم که آینده مهندسی در خطر است.

ساعت 24-سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بارها خطر کاهش گرایش به رشته ریاضی را گوشزد و اعلام کردم که آینده مهندسی در خطر است. عبدالرسول عمادی با اشاره به کاهش حضور دانش آموزان در رشته ریاضی اظهار کرد: در جریان هدایت تحصیلی کاهش محسوسی را در گرایش به رشته تجربی داریم، منتها کمتر به نفع رشته ریاضی تمام شده و بیشتر به نفع رشته انسانی و حتی رفتن دانش آموزان به سمت شاخه های فنی و کاردانش بوده است.وی افزود: همچنان نگران رشته ریاضی هستیم، البته باید به این مسئله توجه کنیم که برای فارغ التحصیلان رشته ریاضی زمینه اشتغال نهایی در رشته های مهندسی و ریاضی چندان تضمین شده نیست که باعث کاهش گرایش خانواده ها شده است.سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه عدم گرایش به ریاضی در مناطق کشور عمدتا سه دلیل دارد گفت: یک دلیل این است که در برخی مناطق که داوطلب ریاضی کم است به حدنصاب تشکیل کلاس نمی رسد، مثلا سه یا چهار دانش آموز داریم و خود به خود برای آنها کلاس تشکیل نمی شود. یک علت دیگر عدم علاقه است و عمدتا به این دلیل است که کمتر منجر به اشتغال می شود.عمادی ادامه داد: یک علت دیگر هم ترس از ریاضی است. حجم بالای محتوا و کار بیشتری که این درس نیاز دارد یک ترس را بوجود آورده؛ البته در گذشته گرایش بیشتر بود زیرا زمینه اشتغال وجود داشت و بچه ها رنج ریاضی را می پذیرفتند.وی با اشاره به اینکه ما با ایجاد زمینه های اشتغال و امید به آینده و با تجدید نظر در محتوای کتب ریاضی که بیشتر نیازها را پوشش دهد به دنبال افزایش گرایش به سمت ریاضی هستیم گفت: همچنین با تشکیل کلاس های کم تعداد می توانیم رشته ریاضی پوشش دهیم. هر سه هدف را در برنامه هایمان داریم و پیگیر آن در تعاملات فرابخشی هستیم.رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش افزود: بارها خطر کاهش گرایش به رشته ریاضی را گوشزد و اعلام کردم که آینده مهندسی در خطر است.ایسنا

مطلب با عنوان هشدار نسبت به کاهش گرایش به رشته ریاضی از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان هشدار نسبت به کاهش گرایش به رشته ریاضی از وب سایت ساعت 24 saat24 با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون