روی خط خبر

موضوع: گردشگری منبع: شعار سال
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان جاکارتا شهری پر تکاپو + تصاویر از وب سایت شعار سال shoaresal با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

جاکارتا شهری پر تکاپو + تصاویر

جاکارتا، پایتخت اندونزی و یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای اسلامی است. جاکارتا بزرگ ترین شهر اندونزی و مرکز اقتصادی ـ تجاری، حمل ونقل و صنعتی این کشور و مرکز سیاسی ـ اداری ایالت جاکارتاست. ایالت جاکارتا ــ که حدود ۵۹۰ کیلومترمربع مساحت دارد یکی از پنج ایالت جزیره جاوه است. جاکارتا با مشکل افزایش جمعیت و ترافیک مواجه بوده است و هست و به همین دلیل فرماندار شهر جاکارتا با توجه به افزایش جمعیت روز افزون این شهر تصمیم به ایجاد خیابان ها و بزرگراه های دو طبقه کرده است. با توجه به گرانی بودن زمین در جاکارتا، گسترش خیابان ها از سمت راست و چپ امکان پذیر نبوده و تنها راه گسترش خیابان ها به صورت عمودی در طبقات بالای خیابان می باشد.

جاکارتا، پایتخت اندونزی و یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای اسلامی است. جاکارتا بزرگ ترین شهر اندونزی و مرکز اقتصادی ـ تجاری، حمل ونقل و صنعتی این کشور و مرکز سیاسی ـ اداری ایالت جاکارتاست. ایالت جاکارتا ــ که حدود ۵۹۰ کیلومترمربع مساحت دارد یکی از پنج ایالت جزیره جاوه است. جاکارتا با مشکل افزایش جمعیت و ترافیک مواجه بوده است و هست و به همین دلیل فرماندار شهر جاکارتا با توجه به افزایش جمعیت روز افزون این شهر تصمیم به ایجاد خیابان ها و بزرگراه های دو طبقه کرده است. با توجه به گرانی بودن زمین در جاکارتا، گسترش خیابان ها از سمت راست و چپ امکان پذیر نبوده و تنها راه گسترش خیابان ها به صورت عمودی در طبقات بالای خیابان می باشد.شعار سال: جاکارتا، پایتخت اندونزی و یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای اسلامی است. جاکارتا بزرگ ترین شهر اندونزی و مرکز اقتصادی ـ تجاری، حمل ونقل و صنعتی این کشور و مرکز سیاسی ـ اداری ایالت جاکارتاست. ایالت جاکارتا ــ که حدود ۵۹۰کیلومترمربع مساحت دارد یکی از پنج ایالت جزیره جاوه است. جاکارتا با مشکل افزایش جمعیت و ترافیک مواجه بوده است و هست و به همین دلیل فرماندار شهر جاکارتا با توجه به افزایش جمعیت روز افزون این شهر تصمیم به ایجاد خیابان ها و بزرگراه های دو طبقه کرده است. با توجه به گرانی بودن زمین در جاکارتا، گسترش خیابان ها از سمت راست و چپ امکان پذیر نبوده و تنها راه گسترش خیابان ها به صورت عمودی در طبقات بالای خیابان می باشد. دلیل عمده دیگر ایجاد بزرگراه های دو طبقه، جلوگیری از کم شدن سرعت ماشین ها به دلیل سیلاب همیشگی در جاکارتا است. یکی از راه های هم و نقل که به تازگی در این کشور راه افتاده تاکسی ها و حمل و نقل با موتور سیکلت به وسیله نرم افزار grab است که بسیاری از جوانان جاکارتا به این وسیله امرار معاش میکنند فاصله طبقاتی بسیار زیادی در شهر جاکارتا به چشم میخورد در یک طرف برج های بلند مرتبه و در طرفی دیگر حلبی آباد های این شهر که بسیاری از مردم در آنها سکونت دارند رستوران ها و جاهایی را که در این شهر غذا می فروشند، هیچ وقت نمی توانید آرام ببینید. این شهر با تطبیق دادن طعم غذاها با ذائقه های فعلی، بدون تغییر در طعم اصلی و مواد اولیه، ویترین غذاهای اندونزی است. مردم مهربان و همیشه خندان جاکارتا همواره برای بهتر شدن اوضاع زندگی به سختی تلاش میکنند. ( این مجموعه در مهرماه سالجاری همزمان با میزبانی جاکارتا از مسابقات پاراآسیایی تهیه شده است )سایت شعار سال، بااندکیتلخیصواضافاتبرگرفته خبرگزاری برنا تاریخ انتشار 15 آذر 97، کدخبر: 784420، www.borna.news

مطلب با عنوان جاکارتا شهری پر تکاپو + تصاویر از وب سایت شعار سال shoaresal با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان جاکارتا شهری پر تکاپو + تصاویر از وب سایت شعار سال shoaresal با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون