روی خط خبر

موضوع: فناوری اطلاعات منبع: شعار سال
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان در تجاری‌سازی ضعف داریم از وب سایت شعار سال shoaresal با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

در تجاری‌سازی ضعف داریم

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی گفت: گرچه روند تولید علمی کشور بر اساس مراجع علم سنجی دنیا رو به رشد است ولی در تجاری سازی و بازاریابی مشکل داریم.وی افزود: در برخی از حوزه ها مانند نانو به عنوان مدعی رتبه چهارم را داریم و در حوزه سلول های بنیادی نیز توانسته ایم دوازدهم را کسب کنیم. همچنین در حوزه هوافضا نیز رتبه نهم و در حوزه زیست فناوری سیزدهم دنیا را کسب کردیم.

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی گفت: گرچه روند تولید علمی کشور بر اساس مراجع علم سنجی دنیا رو به رشد است ولی در تجاری سازی و بازاریابی مشکل داریم.وی افزود: در برخی از حوزه ها مانند نانو به عنوان مدعی رتبه چهارم را داریم و در حوزه سلول های بنیادی نیز توانسته ایم دوازدهم را کسب کنیم. همچنین در حوزه هوافضا نیز رتبه نهم و در حوزه زیست فناوری سیزدهم دنیا را کسب کردیم.شعار سال: اسماعیل قادری فر اظهار کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شعار محوری توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری سعی کرده است باب جدیدی را در منظومه علمی کشور باز کند. از طرفی کشور با عرضه مناسب علمی رتبه خوبی در ساینس دارد و نرخ رشد متوسط ۱۱برابری در دنیا داریم.وی افزود: در برخی از حوزه ها مانند نانو به عنوان مدعی رتبه چهارم را داریم و در حوزه سلول های بنیادی نیز توانسته ایم دوازدهم را کسب کنیم. همچنین در حوزه هوافضا نیز رتبه نهم و در حوزه زیست فناوری سیزدهم دنیا را کسب کردیم.قادری فر اضافه کرد: خوشبختانه بر اساس آمار مشخص است که ایران در حوزه های علمی و مرز دانشی خوش درخشیده است و بر پایه مراجع علم سنجی دنیا، گرچه روند تولید علمی کشور، روند رو به رشدی است ولی در مقابل در بحث تجاری سازی و بازاریابی و یا شاخص دانشی ضعف داریم.رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی در پایان خاطرنشان کرد: این موضوع به خاطر این است که محصولات فناورانه ما به سادگی و به طور مناسبی وارد بازار نمی شوند.سایت شعار سال، بااندکیتلخیصواضافاتبرگرفته خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی تاریخانتشار 15 آذر 97، کدخبر: 331739، www.ana.ir

مطلب با عنوان در تجاری‌سازی ضعف داریم از وب سایت شعار سال shoaresal با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان در تجاری‌سازی ضعف داریم از وب سایت شعار سال shoaresal با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون