روی خط خبر

  • بین الملل
  • تسنیم
  • «شبکه حمایت از صلح»: شورای عالی صلح افغانستان هیچ دستاوردی ندارد - اخبار تسنیم

موضوع: بین الملل منبع: تسنیم
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان «شبکه حمایت از صلح»: شورای عالی صلح افغانستان هیچ دستاوردی ندارد - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

«شبکه حمایت از صلح»: شورای عالی صلح افغانستان هیچ دستاوردی ندارد - اخبار تسنیم

اعضای شبکه حمایت از صلح به خبرنگاران در کابل گفتند که شورای عالی صلح افغانستان تا کنون هیچ دستاوردی درباره مذاکرات صلح با گروه طالبان نداشته است.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، اعضای «شبکه حمایت از صلح» در نشست خیری در کابل از عملکرد شورای عالی صلح افغانستان انتقاد کردند.آنها تصریح کردند که شورای عالی صلح افغانستان فاقد دستاورد بوده و جز هزینه های بودجه دولت افغانستان هیچ تاثیرگذاری در روند صلح نداشته اند.شبکه حمایت از صلح افغانستان همچنین از طالبان خواست تا به جای گفت وگو با سایر کشورها به صورت مستقیم با دولت افغانستان وارد مذاکره شوند.شورای عالی صلح افغانستان در حالی با انتقاد نمایندگان افغان و برخی از احزاب سیاسی روبرو است که تاکنون دستاوردی در خصوص مذاکره با مخالفان مسلح دولت نداشته است.پیش از این نیز سنای افغانستان اعلام کرده بود که شورای عالی صلح از فاسدترین نهادهای دولتی است و پول هایی که برای پیشبرد روند صلح به این شورا اختصاص یافته را حیف و میل می کند.از سوی دیگر، خروج نیروهای خارجی افغانستان از شروط اصلی طالبان است که شورای عالی صلح صلاحیت تصمیم گیری در این مورد را ندارد.انتهای پیام/.

مطلب با عنوان «شبکه حمایت از صلح»: شورای عالی صلح افغانستان هیچ دستاوردی ندارد - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان «شبکه حمایت از صلح»: شورای عالی صلح افغانستان هیچ دستاوردی ندارد - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون