روی خط خبر

  • بین الملل
  • تسنیم
  • واشنگتن‌پست از قصد آمریکا برای تشدید فشارها علیه انصارالله یمن خبر داد - اخبار تسنیم

موضوع: بین الملل منبع: تسنیم
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان واشنگتن‌پست از قصد آمریکا برای تشدید فشارها علیه انصارالله یمن خبر داد - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

واشنگتن‌پست از قصد آمریکا برای تشدید فشارها علیه انصارالله یمن خبر داد - اخبار تسنیم

یک روزنامه آمریکایی از قصد دولت این کشور برای تشدید فشارها علیه گروه انصارالله یمن خبر داده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست از قصد دولت این کشور برای تشدید فشارها علیه گروه انصارالله یمن خبر داده است. روزنامه واشنگتن پست نوشته دولت آمریکا به عنوان بخشی از تلاش ها در حال بررسی این موضوع است که نام گروه انصارالله را در فهرست سازمان های اصطلاحاً «تروریستی» قرار دهد. منابع مطلع به این روزنامه گفته اند درباره قراردادن نام این گروه در فهرست سازمان های «تروریستی»، به طور متناوب از سال 2016 بحث شده، اما بررسی این موضوع در ماه های اخیر بار دیگر در کاخ سفید به جریان افتاده است. دولت آمریکا گروه انصارالله یمن را وابسته به ایران می داند و اقدام اخیر احتمالاً در راستای تشدید فشارها علیه ایران و گروه های مرتبط با این کشور در منطقه غرب آسیا است. منابع روزنامه واشنگتن پست گفته اند کاخ سفید مجموعه ای از اقدامات را برای افزایش فشارها بر این گروه مورد بررسی قرار داده اند اما هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است. هنوز مشخص نیست رایزنی ها درباره قراردادن انصارالله در فهرست سازمان های اصطلاحاً تروریستی تا چه اندازه پیش رفته است. ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین ماه سال 1394 کشور یمن را هدف حملات گسترده قرار داده است. این حملات که با پشتیبانی های اطلاعاتی، لوجستیکی و سیاسی آمریکا انجام می شوند، زمینه ساز گسترش قلمرو گروه تروریستی القاعده در این کشور عربی شده است. حملات ائتلاف سعودی در عربستان سعودی به نابودی زیرساخت های یمن و گسترش فقر، بیکاری و بیماری ها واگیردار در یمن منجر شده و این کشور امروز به گفته سازمان ملل به صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان تبدیل شده است. واشنگتن پست نوشته اقدام احتمالی دولت آمریکا در قرار دادن نام انصارالله در فهرست سازمان های تروریستی با استقبال سعودی ها مواجه خواهد شد اما چنانکه گروه های امدادرسانی می گویند باعث افزایش بحران بشری در یمن خواهد شد. انتهای پیام/

مطلب با عنوان واشنگتن‌پست از قصد آمریکا برای تشدید فشارها علیه انصارالله یمن خبر داد - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان واشنگتن‌پست از قصد آمریکا برای تشدید فشارها علیه انصارالله یمن خبر داد - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون