روی خط خبر

  • اقتصاد
  • تسنیم
  • برداشت مالکیتی چین از نفت ایران جزو سقف تحریمی حساب نمی‌شود - اخبار تسنیم

موضوع: اقتصاد منبع: تسنیم
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان برداشت مالکیتی چین از نفت ایران جزو سقف تحریمی حساب نمی‌شود - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

برداشت مالکیتی چین از نفت ایران جزو سقف تحریمی حساب نمی‌شود - اخبار تسنیم

پس از اعمال دوباره تحریم ها بر بخش نفت ایران، شرکت ملی نفت چین همچنان از میادین نفتی ایران که در آنها سهام مالکیت دارد نفت برداشت میکند .

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت ملی نفت چین حتی پس از اعمال دوباره تحریم ها بر بخش نفت ایران، همچنان از میادین نفتی این کشور که در آنها سهام مالکیت دارد نفت بر می دارد .این غول نفتی دولتی چین در سال 2004 وارد ایران شد. این شرکت الان 75 درصد سهام میدان نفتی مسجد سلیمان را در اختیار دارد. سی ان پی سی در وبسایتش مقدار تولید را اعلام نکرده است .طبق وب سایت این شرکت، میلیاردها دلار برای توسعه میدان نفتی آزادگان شمالی هزینه کرده است. این میدان تولید خود را در سال 2016 با حدود 80 هزار بشکه در روز نفت خام و گاز طبیعی شروع کرد .آمریکا در روز دوشنبه تحریم هایی را با هدف بخش نفت، بانکداری و حمل و نقل ایران اجرایی کرده ولی به برخی کشورها معافیت هایی هم برای خرید نفت خام ایران اعطا کرد .با توجه به این معافیت ها، چین اجازه دارد به مدت 180 روز روزانه 360 هزار بشکه نفت ایران را خریداری کند .این مقدار شامل نفتی نمی شود که سینوپک و و سی ان پی سی طبق قراردادهای سرمایه گذاری در اختیار دارند .چین مشتری اصلی نفت ایران طی ماه های ژانویه تا سپتامبر روزانه به طور میانگین 655 هزار بشکه نفت خام از تهران خریده است .انتهای پیام/18

مطلب با عنوان برداشت مالکیتی چین از نفت ایران جزو سقف تحریمی حساب نمی‌شود - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان برداشت مالکیتی چین از نفت ایران جزو سقف تحریمی حساب نمی‌شود - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون