روی خط خبر

  • اقتصاد
  • تسنیم
  • 500 میلیون دلار شبه گازوئیل صادر شد/ تداوم صادرات سوخت به افغانستان - اخبار تسنیم

موضوع: اقتصاد منبع: تسنیم
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان 500 میلیون دلار شبه گازوئیل صادر شد/ تداوم صادرات سوخت به افغانستان - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

500 میلیون دلار شبه گازوئیل صادر شد/ تداوم صادرات سوخت به افغانستان - اخبار تسنیم

بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور در 7 ماهه نخست سال جاری حدود 500 میلیون دلار صادرات شبه گازوییل به کشورهای مختلف از جمله افغانستان صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بررسی آمارهای گمرک ایران نشان میدهد در 7 ماهه ابتدایی سال، حدود 846هزار تن انواع سایر گازهای نفتی و هیدروکربورهای مایع شده به ارزش بیش از 500 میلیون دلار از مرزهای کشور صادر شده است. هیدروکروبورهای مایع شده در انسوی مرزهای کشور بالاخص در کشور افغانستان تحت عنوان مواد نزدیک به گازوییل خرید و فروش میشود. صادرات این اقلام سوختی در مدت مذکور نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 64 درصدی مواجه شده است.این در حالی است که طبق اعلام گمرک ایران در روزهای اخیر با پیگیری های گمرک و دستور رئیس گمرکات افغانستان، ممنوعیت صادرات چهار قلم کالای ایرانی شامل مواد سوختی، فولاد، سیمان و کاشی و سرامیک برداشته شد. یکی از اقلام سوختی که از مرزهای مختلف بالاخص دوغارون در استان خراسان رضوی به کشور افغانستان صادر میشود هیدروکربنهای سنگین(شبه گازوییل) میباشد.انتهای پیام/

برچسب ها:

مطلب با عنوان 500 میلیون دلار شبه گازوئیل صادر شد/ تداوم صادرات سوخت به افغانستان - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان 500 میلیون دلار شبه گازوئیل صادر شد/ تداوم صادرات سوخت به افغانستان - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون