روی خط خبر

  • اقتصاد
  • تسنیم
  • قیمت جهانی نفت امروز 1397/08/18|سقوط نفت به کانال 60 دلاری - اخبار تسنیم

موضوع: اقتصاد منبع: تسنیم
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان قیمت جهانی نفت امروز 1397/08/18|سقوط نفت به کانال 60 دلاری - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

قیمت جهانی نفت امروز 1397/08/18|سقوط نفت به کانال 60 دلاری - اخبار تسنیم

قیمت نفت در روز جمعه با افزایش عرضه جهانی کاهش یافت و به 69 دلار و 87 سنت در هر بشکه رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت نفت در روز جمعه با افزایش عرضه جهانی کاهش یافت. سرمایه گذاران نگران تاثیر رشد اقتصادی پایین اقتصادی و درگیری های تجاری بر قیمت نفت هستند .قیمت نفت خام برنت در معاملات امروز به پایین ترین حد از اوایل ماه آوریل رسید. قیمت این شاخص نفتی 18 درصد از زمان اوج قیمت آن در اوایل اکتبر کاهش یافته است. نفت خام برنت امروز با 78 سنت کاهش 70.35 دلار در هر بشکه معامله شد یعنی 3.5 درصد کاهش در هفته جاری و 15 درصد کاهش در این فصل .نفت خام سبک آمریکا نیز 76 سنت کاهش یافت و به 59.91 دلار رسید یعنی 4.5 درصد کاهش هفتگی و بیش از 21 درصد کاهش از اوایل ماه اکتبر .قیمت نفت در ماه اکتبر به خاطر نگرانی از تحریم های آمریکا علیه ایران افزایش یافت. تصور می شد این تحریم ها که در روز دوشنبه اجرایی شدند، مقادیر قابل توجهی نفت خام را از بازار کم کنند و در برخی مناطق کمبود نفت ایجاد کنند .ولی سایر تولیدکنندگان بزرگ نفت مثل عربستان، روسیه و آمریکا تولید خود را افزایش دادند تا نبود نفت ایران را جبران کند .در همین حین، آنقدرها که انتظار می رفت تولید نفت کاهش پیدا نکرد. واشنگتن به خریداران بزرگ نفت ایران اجازه داده مقدار محدودی نفت حداقل تا 6 ماه آینده خریداری کنند .شرکت ملی نفت چین اعلام کرد که هنوز هم از میادین نفتی ایران که در آنها سهام دارد نفت برداشت می کند .واشنگتن اعلام کرده که هدفش صفر کردن صادرات نفت ایران است ولی الان انتظار دارد صادرات ایران طی دوره معافیت به میانگین 1.4 میلیون تا 1.5 میلیون بشکه در روز برسد. صادرات ایران قبلا در اواسط سال 2018، 3 میلیون بشکه در روز بود .در چین فروش اتومبیل در ماه اکتبر 11.7 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و رشد فروش سالانه را برای بار اول منفی کرده است.انتهای پیام/21

مطلب با عنوان قیمت جهانی نفت امروز 1397/08/18|سقوط نفت به کانال 60 دلاری - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان قیمت جهانی نفت امروز 1397/08/18|سقوط نفت به کانال 60 دلاری - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون