روی خط خبر

  • بین الملل
  • تسنیم
  • موگرینی: با وزرای آسه‌آن درباره برجام گفتگو کردیم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم

موضوع: بین الملل منبع: تسنیم
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان موگرینی: با وزرای آسه‌آن درباره برجام گفتگو کردیم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

موگرینی: با وزرای آسه‌آن درباره برجام گفتگو کردیم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجای اتحادیه اروپا از گفتگو با اعضای اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) درباره توافق هسته ای ایران خبر داد.

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از وبسایت اتحادیه اروپا، موگرینی عصر دوشنبه پس از نشست وزرای اتحادیه اروپا و آسه آن، در کنفرانس خبری به سوالات خبرنگاران درباره این نشست پاسخ داد.وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا درباره توافق برجام و تحولات جدید در خاورمیانه نیز در این کنفرانس بحثی مطرح شده است یا خیر، گفت: «ما درباره بسیاری از مسائل جهانی و تحولات منطقه ای، هم در آسیا و هم در اروپا و در خاورمیانه گفتگو کردیم. همانگونه که می دانید، همکاری ما با کشورهای عضو آسه آن، مداوم است، همین طور در چارچوب سازمان ملل، فکر می کنم به خصوص با توجه به حضور فعلی اندونزی در شورای امنیت (سازمان ملل متحد).»موگرینی افزود: «ما همواره به صورت مداوم درباره مسائل خاورمیانه همکاری کرده ایم، و من وزرا (ی آسه آن) را در خصوص کارمان برای ادامه اجراشدن کامل و موثر توافق هسته ای ایران، به روز رسانی کردم. این موضوعی بود که به همراه موارد دیگر ما بین خودمان در موردش بحث کردیم.»رئیس جمهور آمریکا اردیبهشت ماه از برجام خارج شد و بازگشت تحریم های هسته ای علیه ایران را اعلام کرد. این اقدام محکومیت جامعه جهانی از جمله هم پیمانان اروپایی واشنگتن را به دنبال داشت و طرف های دیگر این توافق برای تداوم اجرای آن وارد گفت وگو با ایران شدند.پس از آن، ایران و اتحادیه اروپا بر سر ایجاد یک ساز و کار مالی ویژه مالی (موسوم به SPV) برای تداوم همکاری های مالی و تجاری به توافق رسیدند.موگرینی: کار بر روی ساز و کار مالی ویژه اروپا با ایران در 2019 ادامه می یابدموگرینی تأیید کرد در نشست ضدایرانی آمریکا در لهستان شرکت نمی کندبا اینکه اروپا هنوز تعهدات خود مبنب بر راه اندازی این سازوکار را عملی نکرده است، موگرینی اعلام کرده است که کار بر روی SPV در سال 2019 ادامه خواهد یافت.انتهای پیام/

مطلب با عنوان موگرینی: با وزرای آسه‌آن درباره برجام گفتگو کردیم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان موگرینی: با وزرای آسه‌آن درباره برجام گفتگو کردیم- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم از وب سایت تسنیم tasnim با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اخبار گوناگون