روی خط خبر

لیست خبرهای ایسنا isna

تعداد کل خبرها از سایت ایسنا isna 26586 می باشد.

راه‌اندازی اولین شتاب‌دهنده حوزه دریا با امضای یک تفاهم‌نامه

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری از راه اندازی اولین شتاب دهنده تخصصی در حوزه دریا خبر داد و گفت: در این شتاب دهنده از ایده ها و طرح های حوزه های دریاپایه حمایت می شود.

مغفول ماندن سهم کشور از دریاها در منابع درسی/ضرورت تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان دریایی

رئیس فراکسیون بنادر دریایی و توسعه صنایع دریایی با تاکید بر اینکه ایران تاکنون به حوزه دریا و اقتصاد دریامحور توجه زیادی نداشته است، گفت: این امر به گونه ای است که در آزمون سراسری شاهدیم که خیل عظیمی از داوطلبان به رشته های علوم تجربی وارد می شوند و این امر نشان می دهد که ما قادر به هدایت نخبگان برای ورود به این عرصه نبوده ایم.

ویدئو / طولانی‌ترین پل دریایی جهان در چین

ساخت طولانی ترین پل دریایی جهان در چین به پایان رسید. این پل ۵۵ کیلومتری، هنگ کنگ و ماکائو را به چین وصل می کند. برای ساخت این پل ۲۰ میلیارد دلار آمریکا هزینه شده و ساخت آن ۹ سال طول کشید. ساختار بتنی این پل به گونه ای است که می تواند در مقابل بادهایی با سرعت ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت مقاومت کند. رفت وآمد روی پل اغلب با اتوبوس انجام می شود و خودروهای شخصی برای عبور از آن، نیاز به مجوز ویژه دارند.

نظام بانکی باید اصلاح شود/ نگذاریم جنگ حیدری و نعمتی راه بیندازند

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی ضمن تاکید بر تعامل خود با تیم اقتصادی دولت، اظهار کرد که نباید اجازه دهیم برخی جنگ حیدری و نعمتی راه بیندازند. وی همچنین ضمن گلایه از اینکه بانک ها ساختار ناموزونی پیدا کرده اند و با بانکداری مدرن فاصله دارند، بر اصلاح نظام بانکی و کاهش معوقات تاکید کرد.

نماینده بهشهر از توضیحات حجتی درباره خرید تضمینی محصولات کشاورزی قانع شد

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که به شرط تضمین وزیر جهاد کشاورزی درباره قیمت خرید تضمینی و تسریع در اعلام آن از پاسخ های وزیر قانع شده است.

شاعری: قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی براساس تورم محاسبه شود

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت که قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید براساس نرخ تورم محاسبه شود.به گزارش ایسنا، علی محمد شاعری در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان طرح سوال خود از وزیر کشاورزی درباره علت عدم رعایت قانون در قیمت گذاری محصولات مشمول خرید تضمینی و عدم پرداخت به موقع مطالبات گندم کاران گفت: در سال ۶۸ قانونی در مجلس تصویب شد که طبق آن قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی مثل گندم، برنج و جو باید قبل از شروع فصل زراعی توسط دولت به تصویب برسد و به اطلاع کشاورزان نیز...

حجتی: 12 هزار و 500 میلیارد تومان مطالبات امسال گندمکاران پرداخت شده است

وزیر جهاد کشاورزی گفت که امسال نزدیک به 12 هزار و 500 میلیارد تومان به کشاورزان گندم کار پول پرداخت شده است ولی متاسفانه هنوز قیمت تضمینی گندم برای سال های آینده مشخص نشده است.

برنامه‌های سه وزیر پیشنهادی دولت برای بخش خصوصی اعلام شد

سه وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی امروز در اتاق ایران حضور یافتند تا به تشریح برنامه های اقتصادی خود برای فعالان بخش خصوصی بپردازند.

منبع خبرها سایت ایسنا isna می باشد و و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

تعداد کل خبرها از سایت ایسنا 26586 می باشد.

اخبار گوناگون