روی خط خبر

لیست خبرهای ایسنا isna

تعداد کل خبرها از سایت ایسنا isna 20606 می باشد.

عینکی که رانندگان خواب‌آلود را بیدار می‌کند

یک شرکت فرانسوی، عینکی ابداع کرده که می تواند از خوابیدن رانندگان جلوگیری کند و مانع از بروز تصادف شود.به گزارش ایسنا و به نقل از تک کرانچ، خوابیدن هنگام رانندگی، یکی از مشکلاتی است که می تواند عواقب جبران ناپذیری در پی داشته باشد؛ در نتیجه، ارائه ابزاری که بتواند به کاربران در حل این مشکل کمک کند، کار مهمی به شمار می رود. در "نمایشگاه بین المللی سی ای اس"(CES) امسال، از فناوری جدیدی رونمایی شده که می تواند از خوابیدن رانندگان پیشگیری کند و فرشته نجات آنها باشد.شرکت فرانسوی "السی هلثی"(Ellcie He...

بازاریابی و سنگ‌اندازی دستگاه‌های اجرایی مشکل اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: امروز عمده مشکل شرکت های دانش بنیان مشکل بازار است که بخشی از مشکلات به خود جوانان برمی گردد چرا که ایده ندارند و محصول را تجاری نمی کنند و بخش دیگری از مشکل نیز سنگ اندازی برخی از دستگاه های اجرایی است.

اجرای پایلوت سطح زیر کشت محصول با کمک فناوری سنجش از دور

رییس پژوهشگاه فضایی ایران از اجرای پایلوت سامانه تشخیص سطح زیر کشت ۵ محصول پرمصرف در کشور خبر داد و گفت: این سامانه با استفاده از فناوری های سنجش از دور علاوه بر برآورد میزان سطح زیر کشت، پارامترهای رشد گیاهی را پایش می کند.

تقویت استارتاپ‌های فضاپایه از سوی پژوهشگاه فضایی

مدیرکل توسعه کسب و کارهای فضا پایه پژوهشگاه فضایی از اجرای برنامه هایی برای توسعه کسب و کارهای فضاپایه خبر داد.به گزارش ایسنا دکتر یزدانی در نشست خبری بازدید اصحاب رسانه از دستاوردهای پژوهشگاه فضایی با اشاره به سرمایه گذاری های دنیا در حوزه فناوری های فضایی، افزود: در حال حاضر ۸۰ کشور در فضا ماهواره دارند.وی اظهار کرد: درحال حاضر ۱۸۸۶ ماهواره با کاربردهای سنجشی و مخابراتی در مدار زمین قرار دارد.یزدانی خاطر نشان کرد: با توجه به توسعه کسب و کارهای فضا پایه در سال ۲۰۱۷ به میزان ۳۴۰ میلیون دلار در ا...

آغاز فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر در خراسان جنوبی تا پایان سال

رییس مرکز توسعه فناوری های راهبری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان با همکاری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری تا پایان سال جاری شروع به فعالیت می کنند.

پایش سلامت سازه‌های مناطق زلزله‌خیز

پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر روشی را برای پایش سلامت سازه ها ارائه دادند که به گفته آنها از این روش می توان برای رصد سلامت سازه های مناطق زلزله خیز که در آن زمین لرزه های فوج گونه بسیاری رخ می دهد، استفاده کرد.

خریداران نگران تحویل خودروهای پیش‌فروش شده نباشند

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد که دلیل تاخیر در تحویل برخی خودروهای پیش فروش شده، مشکلات تامین قطعات ناشی از تحریم ها بوده است، اما مردم نگران نباشند و به زودی خودروها به آنها تحویل داده خواهد شد.

منبع خبرها سایت ایسنا isna می باشد و و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

تعداد کل خبرها از سایت ایسنا 20606 می باشد.

اخبار گوناگون